Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2017, 11:13

Samurai Warriors: Spirit of Sanada trafi w maju na PC i PlayStation 4

Firma Koei Tecmo zapowiedziała anglojęzyczną wersję gry akcji Samurai Warriors: Spirit of Sanada. Produkcja ukaże się w maju na pecety i konsolę PlayStation 4.

Amerykański oddział firmy Koei Tecmo poinformował, że powstanie anglojęzyczna wersja Samurai Warriors: Spirit of Sanada, czyli gry akcji, która ukazała się w Japonii w listopadzie 2016 r. Produkcja zmierza na pecety oraz PlayStation 4 i trafi do sprzedaży w Europie 26 maja tego roku. Wybór tych platform jest o tyle ciekawy, że w Kraju Kwitnącej Wiśni tytuł dostępny był na PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita. Zachodnie wydanie pominie więc dwie starsze konsole, ale za to otrzymamy dodatkowo edycję PC.

Wersja anglojęzyczna ukaże się w Stanach Zjednoczonych 23 maja, a trzy dni później zawita do Europy. - Samurai Warriors: Spirit of Sanada trafi w maju na PC i PlayStation 4 - wiadomość - 2017-02-18
Wersja anglojęzyczna ukaże się w Stanach Zjednoczonych 23 maja, a trzy dni później zawita do Europy.
SAMURAI WARRIORS: SPIRIT OF SANADA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Omega Force
  2. Wydawca: Koei Tecmo
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy w Japonii: PS3, PS4, PSV
  5. Platformy w USA i UE: PC, PS4
  6. Data premiery w Japonii: 23 listopada 2016 r.
  7. Premiera w Europie: 26 maja 2017 r.

Jak to często bywa w przypadku projektów wydawanych przez Koei Tecmo, geneza Samurai Warriors: Spirit of Sanada jest skomplikowana. Jest to bowiem produkcja poboczna w stosunku do serii Samurai Warriors, która sama w sobie jest cyklem pobocznym marki Dynasty Warriors. Do tego gra powiązana jest fabularnie z japońskim serialem telewizyjnym Sanada Maru.

Zgodnie z tytułem, fabuła gry obraca się wokół wojownika imieniem Yukimura Sanada, który pojawiał się w większości wcześniejszych produkcji z serii Samurai Warriors. Scenariusz obejmuje 48 lat z ery Sengoku i ukazuje walkę rodu Sanada z innymi klanami. Zabawę zaczniemy w skórze ojca głównego bohatera, a kampania zakończy się na ostatniej bitwie w życiu Yukimury.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Samurai Warriors: Spirit of Sanada jest typową dla tego cyklu grą akcji należącą do kategorii hack-n-slash. Większość misji ma postać wielkich bitew, w trakcie których musimy przedrzeć się przed hordy wrogów, aby dotrzeć do ich dowódcy i pozbawić go życia. Po drodze możemy również wypełniać opcjonalne zadania poboczne, których ukończenie wzmacnia morale sojuszników.

Spirit of Sanada oferuje kilka interesujących nowości w porównaniu z innymi odsłonami cyklu Samurai Warriors. Autorzy dodali do kampanii długie bitwy, składające się z serii potyczek, gdzie zmieniające się pory dnia wpływają na przebieg starć. Ponadto w połowie bitwy możemy aktywować pomocną akcję, taką jak przywołanie posiłków lub wybudowanie mostu, co jednak wymaga wpierw zgromadzenia odpowiednich funduszy.

  1. Oficjalna strona gry