Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSVPS3PS4
Okładka Samurai Warriors: Spirit of Sanada (PC)
OkładkaSamurai Warriors: Spirit of Sanada (PC)

Samurai Warriors: Spirit of Sanada

Samurai Warriors: Sanada Maru

Kolejna odsłona cyklu dynamicznych gier akcji od studia Omega Force. Gracz wciela się w Yukimurę Sanadę, jednego z najpopularniejszych bohaterów serii, śledząc jego losy od narodzin, przez treningi, aż po bratobójczą wojnę domową i śmierć podczas oblężenia miasta Osaka.

Akcji | TPP | hack'and'slash | samuraje

Samurai Warriors: Spirit of Sanada Premiera

23lis2016

PSV PS3

23maj2017

PC PS4

Gry podobne do Samurai Warriors: Spirit of Sanada

One Piece: Pirate Warriors 3

Warriors Orochi 4

Samurai Warriors 5

Samurai Warriors: Sanada Maru to kolejna odsłona flagowego cyklu gier akcji ze stajni Koei Tecmo. Rozgrywka opiera się na schemacie, do jakiego zdążyły przyzwyczaić graczy poprzednie części serii. Studio Omega Force wprowadziło jednak powiew świeżości w postaci licznych zmian i usprawnień. Tytuł ukazał się między innymi na PC, PS4 itd..

Fabuła

Akcja Samurai Warriors: Sanada Maru na platformie PC, PS4 itd. rozgrywa się w Japonii z okresu Sengoku (XV-XVI wiek). Fabuła koncentruje się na osobie Yukimury Sanady, czyli jednego z najpopularniejszych bohaterów serii. Gracze mają okazję prześledzić życie protagonisty, od momentu narodzin, przez przygotowujące go do walki treningi, aż po bratobójcze starcie w wojnie domowej i jego śmierć podczas oblężenia miasta Osaka. Oprócz niego na ekranie pojawiają się inne postacie historyczne, a także bohaterowie znani z poprzednich części serii.

Mechanika

Podobnie jak starsze odsłony cyklu, Samurai Warriors: Sanada Maru opiera się na bitwach z udziałem tysięcy jednostek. Usprawnienia wprowadzone przez deweloperów objęły wiele składowych rozgrywki, z których pierwszą jest dobór trybu gry. W omawianym tytule nie istnieje bowiem sztywny podział na warianty wybierane w menu głównym. Rozpoczynając przygodę, gracz trafia do tak zwanego „miasta zamkowego” – jest to swego rodzaju baza wypadowa, z poziomu której możemy nie tylko przenieść się do trybu fabularnego czy choćby galerii, lecz również wchodzić w interakcję z otoczeniem. Na sprawdzenie czekają takie aktywności, jak rozmowy z postaciami niezależnymi, zakup wierzchowców i lepszego uzbrojenia, trening bojowy lub łowienie ryb. Dzięki temu pozyskujemy cenne zasoby, ale też polepszamy relacje z oficerami. W miarę postępów w rozgrywce osada rozwija się na naszych oczach, stopniowo przeobrażając się w dobrze prosperujący i ufortyfikowany gród.

Trzon rozgrywki stanowi jednak kampania wojenna, wzorowana na historycznych wydarzeniach. Trójwymiarowa mapa zapewnia doskonałą orientację na polu bitwy – spojrzenie na nie z lotu ptaka pozwala na opracowanie doskonalszej taktyki, opartej na topografii terenu. Zadaniem, jakie stoi przed nami w każdej walce, jest pokonanie wrogiego dowódcy. Gracz ma jednak pełną dowolność w doborze taktyki oraz opcjonalnych zleceń – te ostatnie przekładają się na morale naszych żołnierzy. Nowością w serii są tak zwane „Long-term Battles” – rozgrywane przez wiele godzin starcia, w których obecny jest zmienny cykl dnia i nocy. Ponadto, w grze pojawia się nowa mechanika, ochrzczona mianem „Next Move” – w zamian za specjalne monety, „Sanada Coins”, możemy na przykład wzywać posiłki bądź konstruować mosty. Samą walutę pozyskujemy w zamian za spełnienie określonych warunków.

Kwestie techniczne

Samurai Warriors: Sanada Maru na PC, PS4 itd., identycznie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych gier z serii, rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku. Wysokiej jakości oprawę graficzną zapewnia nieustannie rozwijana technologia, stworzona na potrzeby Samurai Warriors 4.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Samurai Warriors: Spirit of Sanada

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Samurai Warriors: Spirit of Sanada Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7-870 2.93 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki Nvidia GeForce GTS 450 lub lepsza
 • 27 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64bit-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-2600 3.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki Nvidia GeForce GTX760 lub lepsza
 • 27 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64bit-bit
PS4
PSV
PS3
PC