Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PSVPS4
Okładka Berserk and the Band of the Hawk (PC)

Berserk and the Band of the Hawk

Opracowana przez studio Omega Force trzecioosobowa gra akcji typu slasher, będąca adaptacją popularnej japońskiej serii mangi i anime Berserk. Akcja gry osadzona została w ponurej krainie fantasy, przypominającej targane wojnami, europejskie średniowiecze.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | manga i anime | kooperacja | slasher

Okładka Berserk and the Band of the Hawk (PC)

data premiery gry:

27paź2016

PS3 PSV PS4

21lut2017

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Berserk and the Band of the Hawk to wydana na platformę PC, PS4 itd. gra akcji typu hack’n’slash, którą opracowało studio Omega Force, znane m.in. z Attack on Titan: Wings of Freedom, Arslan: The Warriors of Legend czy One Piece: Pirate Warriors 3 oraz serii Dynasty Warriors.

Fabuła

Fabuła gry bazuje na wydawanej od 1989 roku japońskiej serii komiksowej Berserk autorstwa Kentaro Miury, która doczekała się również adaptacji w formie anime. Cykl rozgrywa się w ponurej krainie fantasy, przypominającej europejskie średniowiecze i targanej nieustannymi wojnami. Świat ten początkowo zawiera tylko niewielkie elementy fantastyczne, ale wraz z rozwojem historii zaczyna dochodzić do coraz większych ingerencji istot demonicznych, które przeobrażają rzeczywistość w czysty horror.

Głównym bohaterem zarówno gry, jak i całej marki, jest wojownik imieniem Guts, który rozpoczyna karierę jako pospolity najemnik, ale w wyniku dramatycznych zdarzeń wypowiada wojnę wszystkim siłom nieczystym. Guts cechuje się nadludzką siłą, umożliwiającą mu posługiwanie się gigantycznymi mieczami, rozmiarami wielokrotnie przebijającymi oręż wykorzystywany przez większość innych wojowników w tym uniwersum.

Mechanika

Wydane na platformę PC, PS4 itd. Berserk and the Band of the Hawk rozwija mechanizmy zabawy znane z cyklu Dynasty Warriors. Otrzymujemy więc dynamiczną trzecioosobową grę akcji typu hack’n’slash, w której przychodzi nam zmierzyć się z hordami wrogów, jak również licznymi potężnymi bossami. Sercem rozgrywki jest rozbudowany system walki, pozwalający wyprowadzać wiele różnorodnych typów ataków i łączyć je w długie kombinacje.

Berserk and the Band of the Hawk umożliwia pokierowanie nie tylko samym Gutsem, ale również innymi postaciami z serii, a każda z nich ma unikalny styl walki oraz ataki specjalne. Zabawę uatrakcyjniają lekkie elementy RPG, w ramach których podczas bitew gromadzimy punkty doświadczenia, które potem wykorzystujemy do rozwijania umiejętności bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Berserk and the Band of the Hawk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Berserk and the Band of the Hawk

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7-870 2.93 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-2600 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10
Berserk and the Band of the Hawk - oficjalne wymagania sprzętowe wersji na PC
Berserk and the Band of the Hawk - oficjalne wymagania sprzętowe wersji na PC

wiadomość21 lutego 2017

Dzisiaj do sprzedaży trafiła pecetowa wersja gry Berserk and the Band of the Hawk. Firma Koei Tecmo podzieliła się z graczami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi. Jak się okazuje, prawdziwego potwora będą potrzebować wyłącznie ci, którzy zamierzają grać w rozdzielczości 4K.

Berserk and the Band of the Hawk - nowy zwiastun i europejska data premiery
Berserk and the Band of the Hawk - nowy zwiastun i europejska data premiery

wiadomość15 września 2016

Firma Tecmo Koei ujawniła datę premiery najnowszej egranizacji mangi Berserk. Produkcja ukaże się w Europie 24 lutego 2017 roku jako Berserk and the Band of the Hawk.

Gra Berserk ukaże się jesienią tego roku
Gra Berserk ukaże się jesienią tego roku

wiadomość15 lipca 2016

Firma Koei ujawniła, że gra Berserk – slasher osadzony w realiach mrocznego fantasy marki Berserk – ukaże się na rynkach zachodnich jesienią tego roku. Platformy docelowe to komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Jednocześnie zaprezentowano kilkanaście screenów z nadchodzącej produkcji.

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Berserk Warriors, The Banner Saga 2, Dark Fear) 24/6/2016
Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Berserk Warriors, The Banner Saga 2, Dark Fear) 24/6/2016

wiadomość24 czerwca 2016

Dziś piszemy o darmowym DLC z trybem kooperacyjnym do gry Thea: The Awakening, pierwszym gameplay trailerze Berserk Warriors, aktualizacji z trybem survivalowym do The Banner Saga 2 oraz o premierze Dark Fear na PC (niezależnego miksu RPG i przygodówki w stylu retro). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nadchodzi Berserk Warriors - adaptacja popularnej mangi z mechaniką Dynasty Warriors
Nadchodzi Berserk Warriors - adaptacja popularnej mangi z mechaniką Dynasty Warriors

wiadomość13 czerwca 2016

Firma Koei ujawniła projekt Berserk Warriors. Pod tym tytułem kryje się adaptacja popularnej w Japonii komiksowej marki, która połączy mroczne realia fantasy z mechanizmami cyklu Dynasty Warriors. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

PC
PS3
PSV
PS4