Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2016, 14:32

autor: Draug

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Berserk Warriors, The Banner Saga 2, Dark Fear) 24/6/2016

Dziś piszemy o darmowym DLC z trybem kooperacyjnym do gry Thea: The Awakening, pierwszym gameplay trailerze Berserk Warriors, aktualizacji z trybem survivalowym do The Banner Saga 2 oraz o premierze Dark Fear na PC (niezależnego miksu RPG i przygodówki w stylu retro). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Thea: The Awakening – darmowe DLC z trybem co-op

Studio MuHa Games wypuściło kolejne darmowe DLC (albo aktualizację, jak kto woli) do polskiej strategii Thea: The Awakening. Zostało ono nazwane MultiPrayer i wprowadza tryb kooperacyjny dla dwóch osób. Gracze zarządzają w nim równocześnie własnymi wioskami (położonymi niedaleko od siebie), ale czczą to samo bóstwo, realizują wspólne cele i mogą udzielać sobie nawzajem pomocy na różne sposoby. Oprócz tego dodatek oferuje nowe wydarzenia i garść pomniejszych udogodnień w rozgrywce oraz naprawia szereg błędów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Berserk Warriors, The Banner Saga 2, Dark Fear) 24/6/2016 - ilustracja #1

Berserk Warriors na pierwszym gameplay trailerze

Firma Koei pokazała pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki (zaledwie kilkoma) z gry funkcjonującej pod roboczym tytułem Berserk Warriors (albo po prostu Berserk), która została zapowiedziana podczas zakończonych niedawno targów E3. Zwiastun widnieje poniżej. Przypomnijmy, że będzie to dzieło studia Omega Force, łączące charakterystyczny dla niego model rozgrywki slashera (znany głównie z serii Dynasty Warriors) z realiami popularnej mangi/anime Berserk. Gra powstaje z myślą o komputerach osobistych (Steam) oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita.

The Banner Saga 2 – aktualizacja z trybem survivalowym

Studio Stoic wypuściło aktualizację do gry The Banner Saga 2 na PC, która wprowadza nowy tryb zabawy – Survival Mode. Gracze biorą w nim udział w serii 40 bitew, walcząc, dopóki nie przegrają. Pomiędzy starciami wydają punkty rozgłosu (ang. Renown Points) na rekrutację bohaterów i kupowanie wyposażenia, a ich wyniki zapisują się w rankingach. Emocji starciom dodaje też fakt, że w trybie survivalowym użytkownik ma 30 sekund na podejmowanie decyzji w trakcie każdej tury. Przypomnijmy jeszcze, że The Banner Saga 2 wyjdzie 26 lipca na PS4 i XOne, a w późniejszym czasie trafi również na urządzenia mobilne.

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Berserk Warriors, The Banner Saga 2, Dark Fear) 24/6/2016 - ilustracja #3

Dark Fear – miks RPG i przygodówki grozy w stylu retro

Niezależne studio Arif Games wypuściło na komputerach osobistych grę Dark Fear – nietuzinkową hybrydę przygodówki i gry RPG w klimacie grozy, odznaczającą się oldskulową grafiką, która jest inspirowana dziełami firmy Sierra z lat 80. Bohater budzi się w dziczy, nie wiedząc, jak tam trafił, i rusza na wyprawę przez wioski, lasy i góry, w trakcie której przyjdzie mu zarówno toczyć walki oraz gromadzić i ulepszać rynsztunek, jak i rozwiązywać zagadki logiczne. Grę można kupić na Steamie w cenie 3,99 euro (ok. 18 zł). Warto też wspomnieć, że od kilku miesięcy Dark Fear jest dostępny na urządzeniach mobilnych (iOS, Android).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: