Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2016, 18:53

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gwint: Wiedźmińska gra karciana z tymi samymi aktorami głosowymi, co Wiedźmin 3

Studio CD Projekt RED potwierdziło, że w grze Gwint: Wiedźmińska gra karciana powrócą aktorzy podkładający głosy postaciom w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie.

Jeżeli pokochaliście obsadę aktorską Wiedźmina 3: Dziki Gon i czekacie na grę Gwint: Wiedźmińska gra karciana, to mamy dla Was dobre wieści. Studio CD Projekt RED potwierdziło bowiem, że w produkcji udzielają się wszystkie osoby podkładające głos postaciom w trzeciej odsłonie popularnej serii RPG. Nie wiemy jednak czy tyczy się to także polskiej wersji językowej, ale najpewniej tak, gdyż jak stwierdził Benjamin Lee, reżyser karcianki: „zawsze używamy tych samych aktorów, ponieważ byłoby bardzo drażniące dla graczy, gdyby Geralt nagle zaczął mówić innym głosem”. Wygląda więc na to, że my również nie musimy się martwić.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana z tymi samymi aktorami głosowymi co Wiedźmin 3 - ilustracja #1
Gwint: Wiedźmińska gra karciana w skrócie:
  • samodzielna i rozbudowana wersja minigierki znanej z trzeciego Wiedźmina;
  • ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach;
  • zamknięta beta wystartuje we wrześniu bieżącego roku (na początku tylko na XOne i PC).

Gwint: Wiedźmińska gra karciana będzie rozwinięciem karcianki znanej z trzeciego Wiedźmina. Produkcja oczywiście zostanie odpowiednio rozbudowana i oferować ma nawet kilka kampanii fabularnych. Zaliczenie każdej z nich ma zająć około 10 godzin, ale to dopiero początek. Choć ogólne zasady pozostaną mniej więcej takie same i wykorzystując posiadane karty będziemy musieli wygrać dwie z trzech rund podczas każdego spotkania, tak mechanika zostanie rozbudowana, pojawi się tryb multiplayer oraz ładniejsza oprawa graficzna.

Nie wiemy jeszcze, kiedy produkcja ujrzy światło dzienne w pełnej wersji, ale we wrześniu bieżącego roku wystartuje zamknięta beta na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych. Możecie się do niej zapisać w tym miejscu. W późniejszym czasie do zabawy mają dołączyć także użytkownicy konsoli PlayStation 4.