Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2016, 20:25

autor: Entelarmer

Berserk and the Band of the Hawk - nowy zwiastun i europejska data premiery

Firma Tecmo Koei ujawniła datę premiery najnowszej egranizacji mangi Berserk. Produkcja ukaże się w Europie 24 lutego 2017 roku jako Berserk and the Band of the Hawk.

Kiedy w połowie lipca poinformowano o tegorocznej zachodniej premierze Berserk Musou, trudno było uwierzyć, by produkcja studia Omega Force na motywach kultowej mangi Kentaro Miury ukazała się na Zachodzie niemal równocześnie z wydaniem japońskim. Niestety, okazuje się, że przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. W trakcie tegorocznej edycji Tokyo Game Show firma Tecmo Koei ujawniła, że tytuł ukaże się w Europie 24 lutego (21 lutego w krajach Ameryki Północnej) pod tytułem Berserk and the Band of Hawk. Co ciekawe, na wersje pudełkową mogą liczyć tylko posiadacze ostatniej generacji PlayStation – na pozostałych trzech platformach (PC, PlayStation Vita, PlayStation 3) grę zakupimy wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Przy okazji targów TGS 2016 opublikowano nowy zwiastun produkcji oraz garść screenów (część z nich możecie zobaczyć na końcu tego tekstu), zdradzające obecność kilku bohaterów, w tym Rycerza Czaszki oraz Mozgusa. Obecność tego ostatniego zdaje się wskazywać, że tryb fabularny bynajmniej nie ograniczy się do historii zawartych w sagach Golden Age Arc oraz The Hawk of the Millenium Arc. Przy okazji zdradzono, że w grze znajdziemy 120 minut scenek filmowych, pochodzących z dotychczasowych adaptacji anime (a przynajmniej z serii filmów Berserk: The Golden Age Arc). Oprócz zwiastuna, w serwisie YouTube zamieszczono nagranie z rozgrywki, pokazujące walkę Gutsem.

Berserk and the Band of the Hawk - nowy zwiastun i europejska data premiery - ilustracja #6

Berserk and the Band of the Hawk to gra akcji w z gatunku slasherów na motywach popularnej mangi autorstwa Kentaro Miury, ukazującej się z przerwami od 1989 roku. Tytuł powstaje w studiu Omega Force i pod wieloma względami przypomina dotychczasowe produkcje zespołu (One Piece: Pirate Warriors 3, Dynasty Warriors). Gracze trafią do mrocznego świata fantasy, wypełnionego wojnami pomiędzy różnymi krajami, a także demonicznymi, ludożerczymi istotami. Oprócz głównego bohatera marki Berserk – Gutsa – Berserk and the Band of the Hawk umożliwi zagranie wieloma innymi postaciami, takimi jak Griffith, Schierke czy nawet Zodd, a rozgrywka tradycyjnie skupi się na rozprawianiu się z hordami wrogów, od czasu do czasu stając naprzeciw potężnych bossów.