Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2016, 21:35

autor: Arantasar

Gra Berserk ukaże się jesienią tego roku

Firma Koei ujawniła, że gra Berserk – slasher osadzony w realiach mrocznego fantasy marki Berserk – ukaże się na rynkach zachodnich jesienią tego roku. Platformy docelowe to komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Jednocześnie zaprezentowano kilkanaście screenów z nadchodzącej produkcji.

Firma Koei poinformowała, że zapowiedziana w połowie czerwca gra Berserk ukaże się na rynkach zachodnich jesienią tego roku. Wcześniej spekulowano, że jedynie japońska wersja produkcji ukaże się przed styczniem. Tytuł jest slasherem łączącym mechanizmy znane z cyklu Dynasty Warriors z mrocznym światem fantasy marki Berserk.

Gra Berserk ukaże się jeszcze w tym roku. - Gra Berserk ukaże się jesienią tego roku - wiadomość - 2016-07-15
Gra Berserk ukaże się jeszcze w tym roku.

Jednocześnie opublikowano kilkanaście screenów z nadchodzącej produkcji. Możemy na nich zobaczyć kluczowych bohaterów serii, w tym mocarnego Gutsa oraz nieco androgenicznego Griffitha. Widać też, że nie zabraknie charakterystycznej dla uniwersum Berserka oraz gier z serii Dynasty Warriors dużej dawki brutalności. Część fanów mangi zauważa, że postacie wyglądają lepiej, niż w ostatniej ekranizacji, która zawierała szereg elementów trójwymiarowych generowanych komputerowo. Więcej materiałów znajdziecie pod tym adresem.

Griffith. - Gra Berserk ukaże się jesienią tego roku - wiadomość - 2016-07-15
Griffith.

Fabuła opowiedziana w grze obejmie dwie główne opowieści ze świata BerserkaGolden Age Arc oraz The Hawk of the Millennium Arc. Pierwsza opowiada o losach młodego Gutsa, który trafia do najemnej kompanii dowodzonej przez charyzmatycznego Griffitha, pragnącego uzyskać wpływ na polityczne decyzje królestwa Midland. Druga przedstawia dziejącą się po wielu latach historię zemsty Gutsa, którego wraz z całą drużyną Griffith poświęcił w imię swoich ambicji. Jest to dużo mroczniejsza historia, pełna nienawiści, samotności i cierpienia.

Guts po latach walk i tułaczki. - Gra Berserk ukaże się jesienią tego roku - wiadomość - 2016-07-15
Guts po latach walk i tułaczki.
W grze nie zabraknie starć z wielkimi bossami. - Gra Berserk ukaże się jesienią tego roku - wiadomość - 2016-07-15
W grze nie zabraknie starć z wielkimi bossami.

W trakcie rozgrywki oprócz Gutsa będziemy mogli kontrolować także innych kluczowych bohaterów serii. Co ważne, każda postać ma charakteryzować się własnym stylem walki i koniecznością innego planowania kolejnych starć. Inaczej w boju sprawi się Guts, walczący groteskowo olbrzymim mieczem, inaczej zaś wątły, ale niezwykle szybki Griffith, posługujący się szpadą. Oprócz dwóch głównych protagonistów serii wcielimy się także w szereg postaci pobocznych. Aby bardziej oddać klimat Berserka uwzględniona zostanie także magia oraz transformacje niektórych postaci. Jak napisano w oficjalnym oświadczeniu:

W grze będziemy mogli zanurzyć się w świecie serii Berserk i doświadczyć go jako Guts – główny bohater pierwowzoru, który dzierżąc swój potężny miecz zwany Pogromcą Smoków, bezlitośnie rozrywa przeciwników na części. Poznamy bogatą opowieść, rozpoczynającą się wraz z historią Złotego Wieku. Zawartość gry spodoba się także tym osobom, które z reguły nie interesują się tego typu rozrywką, mamy zatem nadzieję, że wszyscy fani serii Berserk dadzą jej szansę. Będzie to okazja by wcielić się w rolę Gutsa i członków jego drużyny w najbardziej zabójczej grze pokroju Warriors, osadzonej w bogatym świecie Berserka.

W tytule zobaczymy szereg charakterystycznych transformacji. - Gra Berserk ukaże się jesienią tego roku - wiadomość - 2016-07-15
W tytule zobaczymy szereg charakterystycznych transformacji.
Nie zabraknie kluczowych momentów serii. - Gra Berserk ukaże się jesienią tego roku - wiadomość - 2016-07-15
Nie zabraknie kluczowych momentów serii.

W nagraniu kwestii dialogowych wezmą udział aktorzy grający w nowszej wersji anime i jej kinowych odsłonach. Platformy docelowe produkcji to komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Berserk to manga z gatunku dark fantasy, której autorem jest Kentaro Miura. Cechą charakterystyczną produkcji jest bardzo szczegółowa kreska. Akcja osadzona jest w posępnym świecie stylizowanym na czasy średniowiecza, w którym elementy grozy mieszają się z fantastyką. Z uwagi na dużą dawkę brutalności i erotyki komiks przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych. Wraz z nakładem przekraczającym 40 milionów egzemplarzy jest jedną z najlepiej sprzedających się mang dla dorosłych. Cykl obejmuje 38 tomów (blisko 350 odcinków) i wciąż powstają kolejne. Polską wersję wydaje J.P.Fantastica.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Berserk and the Band of the Hawk

Berserk and the Band of the Hawk