Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2017, 16:18

autor: Góral

For Honor zostało zalane falą negatywnych recenzji

W ostatnim czasie na Steamie pojawiło się mnóstwo negatywnych recenzji gry For Honor. Produkcja studia Ubiosft zbiera od graczy baty za problemy sieciowe, kiepski balans postaci oraz mikropłatności.

Jak zauważono w serwisie VG24/7, w ostatnim czasie gra For Honor od firmy Ubisoft zbiera wiele negatywnych opinii wśród użytkowników Steama. Choć tytułowi nigdy nie udało się podbić serc osób korzystających z platformy Valve, to najnowsze recenzje to praktycznie same łapki w dół, przez co ogólna opinia użytkowników spadła do miana „W większości negatywne”. Natomiast średnia liczona ze wszystkich postów graczy jest nieco lepsza, bo „Mieszana”, ale trend z ostatnich tygodni nie wróży dobrze na przyszłość.

Całkiem niedawno wybuchła mała afera związana z mikropłatnościami. Według deweloperów gra została zaprojektowana tak, by nie można było w sensownym czasie odblokować wszystkiego dla więcej niż dwóch postaci, no chyba że wydacie „trochę” pieniędzy. Kilka dni temu udostępniono aktualizację zwiększającą ilość zdobywanej stali, ale chyba nie tylko w tym leży problem kiepskich opinii.

Ubisoft zbiera od steamowych graczy baty za For Honor. - For Honor zostało zalane falą negatywnych recenzji - wiadomość - 2017-04-05
Ubisoft zbiera od steamowych graczy baty za For Honor.

Przeglądając steamowe recenzje, można się natknąć na rozmaite zarzuty. Jedni dają łapkę w dół, bo „to gra Ubisoftu”. Poza hejterami są też jednak bardziej konkretni użytkownicy, którzy wśród wad wymieniają przede wszystkim balans postaci i problemy sieciowe (rozłączanie się, kiepski matchmaking, P2P). Oczywiście zarzuty o mikropłatności w grze klasy AAA to również jeden z głównych argumentów.

Krótko pisząc, Ubisoft ma problem, ale niewykluczone, że wyjdzie z walki obronną ręką. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege na początku życia także nie było kochaną przez wszystkich produkcją, ale jej ciągły rozwój sprawił, że obecnie gra zbiera bardzo pozytywne opinie. Miejmy nadzieję, że w przypadku For Honor będzie podobnie i z czasem tytuł pozbędzie się nękających go problemów.