Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2018, 16:05

autor: ElMundo

Świetna sprzedaż House Flippera – PlayWay zapowiada dalszy rozwój gry

Po nieco ponad dwóch tygodniach od premiery symulatora remontów - House Flipper – wydawca tej gry, polska firma PlayWay, poinformował o wynikach jej sprzedaży. Jak się okazało, są one nadspodziewanie dobre.

Świetna sprzedaż House Flippera – PlayWay zapowiada dalszy rozwój gry - ilustracja #1

Od premiery nietuzinkowego symulatora remontów - gry House Flipper stworzonej przez rodzime studio Empyrean - minęło już kilkanaście dni. Wydawca gry – polska firma PlayWay - pokusił się o podsumowanie tego, jak radzi sobie na rynku ich najnowsza produkcja i sądzę, że wyniki osiągnięte przez ten tytuł zaskoczą niejedną osobę.

Wedle informacji przekazanych przez wydawcę, koszt produkcji tego tytułu zwrócił się już po dwóch godzinach od momentu rozpoczęcia sprzedaży, z kolei w ciągu kilku dni udało się przekroczyć pułap 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Do dziś natomiast ten rezultat został podwojony - nabywców znalazło aż 200 tysięcy kopii tej gry, biorąc pod uwagę zarówno wersje cyfrowe, jak również pudełkowe. W ciągu pierwszych dwóch tygodni obecności na rynku Generalne remonty domów: House Flipper nieustannie znajdowały się w zestawieniu 25 najlepiej sprzedających się gier w serwisie Steam – jest to niewątpliwie spory wyczyn, którego nie udało się osiągnąć wielu znacznie bardziej znanym grom.

Tym samym produkcja studia Empyrean pod względem przychodów w ciągu 14 dni od premiery prześcignęła inną, rekordową do tej pory dla PlayWay grę, jaką jest Car Mechanic Simulator 2018. Nie dziwi więc fakt, że twórcy zamierzają stale rozwijać tę produkcję, co oznacza także premierę wersji na inne platformy sprzętowe, w tym konsole PlayStation 4 i Xbox One. Niewykluczone, że tytuł trafi także na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

  1. Strona główna gry House Flipper