Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4Switch
Okładka Holy Potatoes! What the Hell?! (PC)

Holy Potatoes! What the Hell?!

Kolejna gra niezależnego zespołu Daylight Studios. Tym razem wcielamy się w kucharza, pracującego w… zaświatach zamieszkiwanych przez kartofle.

Symulacje | fantasy | ekonomiczne | humorystyczne | o gotowaniu | indie

Okładka Holy Potatoes! What the Hell?! (PC)

data premiery gry:

13paź2017

PC

lip2020

Switch PS4

Holy Potatoes! What the Hell?! na platformie PC, PS4 i Switch to zwariowany tytuł, który pozwala graczom wcielić się w kucharza gotującego w piekle dla kartofli. Produkcja jest częścią pokręconej i bardzo zróżnicowanej serii Holy Potatoes! (Holy Potatoes! A Weapon Shop?! oraz Holy Potatoes! We’re in Space?!), a za jej stworzenie odpowiada konsekwentnie rozwijająca swój cykl firma Daylight Studios.

Fabuła

Głównym bohaterem Holy Potatoes! What the Hell?! jest Sweeny Tots, ziemniaczany kucharz, który trafia do zaświatów – konkretnie do piekła – i stara się dowiedzieć, co stało się w jego poprzednim życiu, a także dostać się do nieba.

Mechanika

Rozgrywkę w Holy Potatoes! What the Hell?! na platformie PC, PS4 i Switch trudno przypisać do pojedynczego gatunku. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia i nazwania swojego bohatera, po czym następuje wstęp budzący skojarzenia z grą przygodową, w czasie którego rozmawiamy z kilkoma postaciami i poznajemy zarys fabularny tytułu.

Właściwa część zabawy polega na przeglądaniu profili konkretnych kartofli i segregowaniu ich wedle grzechów: złośliwości, pychy, chciwości i apatii. Dla przykładu, ziemniaki o wysokiej statystyce złośliwości powinny być kierowane do frytkownicy, podczas gdy te, które grzeszą pychą, należy gotować w zwykłym garnku. Dla wygody swoją piekielną kuchnię obserwujemy z perspektywy izometrycznej, a wszystko jest oznaczone czterema kolorami przypisanymi do konkretnych przywar i urządzeń kuchennych.

Tak pozyskane składniki wrzucamy do kotła. Proces gotowania przebiega równocześnie z sortowaniem grzeszników. Co ważne, naszym zadaniem jest przygotowywanie konkretnych potraw, których życzą sobie odwiedzający nas bogowie. Czas na przygotowanie każdego z zamówień jest ograniczony przez pasek cierpliwości. Jeśli radzimy sobie dobrze, otrzymujemy tzw. Łaskę, potrzebną do realizowania celów gry i rozwijania relacji z poszczególnymi bóstwami – to zaś skutkuje różnego rodzaju pasywnymi bonusami, a także możliwością ulepszania naszego sprzętu kuchennego.

Tryby gry

Holy Potatoes! What the Hell?! posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra Holy Potatoes! What the Hell?! ma bardzo prostą, choć wykonaną w trzech wymiarach oprawę graficzną, o charakterystycznym, kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Nintendo Switch - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum Nintendo Switch

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej

Gry podobne do Holy Potatoes! What the Hell?!

Wymagania wiekowe Holy Potatoes! What the Hell?!

12+

Wymagania sprzętowe Holy Potatoes! What the Hell?!

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.3 GHz / AMD Phenom II X4 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Pentium Dual Core 2.5 GHz / AMD Athlon 64 X2 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10

Switch
PS4
PC