Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONESwitch
Okładka Manual Samuel (PC)

Manual Samuel

Przygotowana przez niezależne studio Perfectly Paranormal niezwykła, humorystyczna gra przygodowa, łącząca cechy słynnego Monkey Island ze zwariowanym Octodad: The Deadliest Catch. Gra opowiada o przygodach tytułowego Samuela, który właśnie miał wypadek i zmarł.

Przygodowe | 2D | humorystyczne | indie

Okładka Manual Samuel (PC)

data premiery gry:

11paź2016

PS4

14paź2016

XONE PC

16sie2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Manual Samuel na PC, Switch itd. to niecodzienna przygodówka od studia Perfectly Paranormal. Tytuł łączy w sobie cechy słynnego Monkey Island ze zwariowanym Octodad: Dadliest Catch.

Fabuła

Gra opowiada o przygodach tytułowego Samuela – zwykłego gościa, który właśnie miał wypadek i zmarł. Po drugiej stronie spotkał jednak samą Śmierć, z którą wszedł w układ. Jeżeli uda mu się przeżyć przez dobę, wykonując wszystkie czynności manualnie (np. oddychając), to jego dusza nie będzie torturowana w piekle przez całą wieczność. Wszystko to uzupełniają jeszcze wątki miłości i przyjaźni.

Mechanika

Rozgrywka w Manual Samuel na PC, Switch itd. przypomina wspomniane Octodad: Dadliest Catch, gdyż sterowanie jest utrudnione i nieprecyzyjne, a do naszych zadań należy wykonywanie wszystkich życiowych czynności. Podczas zabawy musimy więc przede wszystkim oddychać (wdech i wydech), poruszać kończynami by chodzić (każdą kontrolujemy osobno), udać się do łazienki itd. Nie można zapominać też o mruganiu, myciu zębów, ubieraniu się itd. Z pozoru brzmi to nieciekawie, ale w rzeczywistości produkcja studia Perfectly Paranormal jest pełna zabawnych i zaskakujących sytuacji.

Kwestie techniczne

Manual Samuel na PC, Switch itd. to dwuwymiarowa produkcja zrealizowana w kreskówkowym stylu graficznym. Akcja rozgrywa się przede wszystkim w domu, więc podczas zabawy trafiamy do takich pomieszczeń jak łazienka, garderoba, salon itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Manual Samuel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Manual Samuel

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E2220 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6 GHz
  • 2 GB
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 610/ 512 MB Radeon HD 6450 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Gra Manual Samuel za darmo
Gra Manual Samuel za darmo

wiadomość16 kwietnia 2020

Do 19 kwietnia do godziny 19:00 czasu polskiego w Humble Store możemy za darmo zdobyć Manual Samuel, czyli utrzymaną w humorystycznej konwencji grę przygodową. Tytuł otrzymamy w postaci klucza Steam.

PC
PS4
XONE
Switch