Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCANDiOSPS4Switch
Okładka Holy Potatoes! A Weapon Shop?! (PC)
OkładkaHoly Potatoes! A Weapon Shop?! (PC)

Holy Potatoes! A Weapon Shop?!

Prosta gra symulacyjna z elementami strategii ekonomicznej, w której zadaniem gracza jest zarządzanie tytułowym sklepem z bronią.

Symulacje | ekonomiczne | humorystyczne

Holy Potatoes! A Weapon Shop?! Premiera

13lip2015

PC

3sie2017

AND iOS

10lip2018

PS4

12lip2018

Switch

Gry podobne do Holy Potatoes! A Weapon Shop?!

Fallout Shelter

Crossroads Inn

Game Dev Tycoon

Holy Potatoes! A Weapon Shop?! jest prostą grą symulacyjną z elementami strategii ekonomicznej, opracowaną przez niezależny zespół Daylight Studios; jej wydanie wzięła na swoje barki firma Daedalic Entertainment. Produkcja pojawiła się zarówno na komputerach osobistych, jak i na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

Fabuła

Akcja Holy Potatoes! A Weapon Shop?! toczy się w oryginalnym, fantastycznym świecie zamieszkałym przez ziemniaczane istoty. Gracz wciela się w zarządcę sklepu z bronią przekazanego mu przez dziadka, co wiąże się zarówno z koniecznością stawienia czoła rozmaitym problemom wynikającym z prowadzenia tego typu działalności, jak i z możliwością odniesienia mniej lub bardziej spektakularnych sukcesów.

Mechanika

Wydarzenia, w jakich bierzemy udział, grając w wydane na platformie Switch, PS4 itd. Holy Potatoes! A Weapon Shop?!, obserwujemy z widoku izometrycznego. Prowadzony przez nas sklep świadczy usługi dla bohaterów, którzy przed wyruszeniem w drogę muszą się zaopatrzyć w konkretną broń – w trakcie zmagań przychodzi nam obsługiwać ponad siedemdziesięciu śmiałków (wśród nich pojawia się dziesięć postaci znanych ze współczesnej popkultury), dla których tworzymy ponad dwieście rodzajów broni (mowa między innymi o mieczach, toporach, shurikenach, a nawet karabinach i działach).

Oczywiście nie od razu mamy dostęp do projektów wszystkich typów oręża. W toku zmagań musimy doskonalić umiejętności trzydziestu zatrudnianych przez nas kowali, co pozwala na realizację coraz bardziej skomplikowanych zleceń (w tym specjalnych, pozyskiwanych od legendarnych bohaterów). Jakby tego było mało, konieczne jest również zadbanie o odpowiednie wyposażenie naszego warsztatu (następnie można je modyfikować, zwiększając jego możliwości). Jak nietrudno się domyślić, dokonanie tego wszystkiego wymaga wydania określonej sumy pieniędzy, które zarabiamy poprzez handel.

Pewnym urozmaiceniem są także losowe wydarzenia, w jakich bierzemy udział. Gra premiuje przy tym badanie zakamarków oddanego w nasze ręce świata (gdzie znajdziemy cenne materiały, relikty i zaklęcia). Warto także zapracować sobie na zaufanie herosów, którzy od czasu do czasu dzielą się z nami swoimi niezwykłymi przeżyciami.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Holy Potatoes! A Weapon Shop?! cieszy oko za sprawą kreskówkowej stylistyki. Mocną stroną gry jest także soundtrack skomponowany przez Kimurę Masahiko – autora ścieżki dźwiękowej do serii Suikoden i Castlevania.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Holy Potatoes! A Weapon Shop?!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
AND
iOS
PS4
Switch