Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey (3DS)
OkładkaMario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey (3DS)

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey 3DS

Remake znanego z konsoli Nintendo DS miksu zręcznościówki i gry RPG, w którym Mario i Luigi muszą pomóc tytułowemu Bowserowi – ich antagonista najadł się magicznych grzybów, przez które wchłania wszystko, co napotyka na swojej drodze.

Zręcznościowe | platformówki | elementy RPG | Mario | 2.5D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey Premiera 3DS

11stycznia2019

pudełko PL

25stycznia2019

Nintendo eShop

25stycznia2019

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey

Dragon Ball: Fusions

WarioWare Gold

One Piece Unlimited Cruise SP

Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey na platformie 3DS to remake zręcznościowej gry akcji, która trafiła na konsolę Nintendo DS w 2009 roku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku oryginału, za opracowanie tej produkcji odpowiadała firma Nintendo.

Fabuła

Historia opowiedziana w Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey koncentruje się na tytułowym Bowserze, czyli czarnym charakterze cyklu o wąsatych hydraulikach. Antagonista najadł się magicznych grzybów, przez które zaczął wchłaniać wszystko, co napotyka na swojej drodze, drastycznie zwiększając swoje rozmiary. Do jego brzucha trafili nawet Mario i Luigi, którzy za wszelką cenę muszą wydostać się na zewnątrz. Nim jednak przejmą kontrolę nad jego umysłem, co pozwoli im odzyskać wolność, będą musieli pomóc swojemu adwersarzowi w walce z Fawfulem, który próbuje dokonać zamachu stanu w Grzybowym Królestwie.

Oprócz historii opowiedzianej w oryginale, opisywana produkcja zawiera etapy, w których wcielamy się w Bowsera Juniora, poznając przy tym wydarzenia poprzedzające główną fabułę.

Mechanika

W trakcie zabawy w wydanym na platformie 3DS Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey kontrolujemy na przemian Mario i Luigiego (których poczynania są prezentowane z perspektywy bocznej, na dolnym ekranie konsoli) oraz Bowsera (ukazanego na górnym wyświetlaczu, z kamery zawieszonej nad jego głową).

W toku zmagań zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem odwiedzanych lokacji, rozwiązywaniem zagadek popychających fabułę do przodu (niektóre z nich wymagają bezpośredniej współpracy pomiędzy braćmi Mario a ich przerośniętym oponentem) oraz turową walką z napotkanymi przeciwnikami, których Bowser potrafi nie tylko atakować przy użyciu pięści bądź ognistych podmuchów, lecz także wchłaniać, wystawiając ich Mario i Luigiemu.

Dopełnieniem tego wszystkiego są rozmaite minigry, w których duet wąsatych herosów pomaga Bowserowi w pokonaniu napotkanych trudności; na szczególną uwagę zasługuje Rump Command – dzięki niej potwór drastycznie zwiększa swoje rozmiary w trakcie starć, co znajduje odzwierciedlenie w konieczności ustawienia konsoli pionowo, rytmicznego uderzania w ekran przy użyciu rysika, a także dmuchania w mikrofon w celu utrzymania tempa akcji.

Z czasem wszyscy bohaterowie zdobywają coraz potężniejsze umiejętności, a także awansują na kolejne poziomy doświadczenia; w grze zaimplementowano system rang przyznawanych w zamian za zdobycie określonego levelu, które zapewniają bonusy w postaci dodatkowego miejsca na przedmioty przechowywane w plecaku, możliwość odwiedzenia określonych sklepów czy zdobycia cennego wyposażenia.

Kwestie techniczne

Na potrzeby Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey deweloperzy gruntownie odświeżyli oprawę graficzną; niemniej, całość nadal jest utrzymana w przyjemnej dla oka, „cukierkowej” stylistyce charakterystycznej dla serii.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.