Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Dragon Ball: Fusions (3DS)

Dragon Ball: Fusions 3DS

Gra RPG oparta na licencji kultowego, stworzonego przez Akirę Toriyamę anime, za której produkcję odpowiada zespół Ganbarion. Tekka, czyli główny bohater, wraz z najlepszym przyjacielem, a jednocześnie rywalem — Pinichem — zebrali wszystkie smocze kule.

RPG | fantasy | manga i anime | Dragon Ball | MMO | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Dragon Ball: Fusions (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

4sierpnia2016

17lutego2017

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball: Fusions to gra RPG przeznaczona na platformę 3DS, stworzona przez studio Ganbarion i wydana przez Bandai Namco. Jest to kolejny z licznych tytułów na licencji kultowej marki anime i mangi Dragon Ball, stworzonej przez Akirę Toriyamę.

Fabuła

Dragon Ball: Fusions dość luźno podchodzi do uniwersum Smoczych kul. W trybie fabularnym wcielamy się w chłopca imieniem Tekka, który wraz z najlepszym przyjacielem oraz rywalem Pinichem zdołał zebrać słynne smocze kule i przyzwać Shenrona – smoka zdolnego spełnić niemal dowolne życzenie. Bohaterowie zażyczyli sobie rozpoczęcia największego turnieju sztuk walki w historii. Powolny ich życzeniom smok stwarza Dolinę Czasu i Przestrzeni, dzięki czemu w zawodach Jikuichi Budokai (dosł. Najsilniejszy w Czasie i Przestrzeni) biorą udział najpotężniejsi wojownicy, jacy kiedykolwiek istnieli w uniwersum Dragon Ball.

Mechanika gry

Gra skupia się na turowych potyczkach pięcioosobowych drużyn, w skład których mogą wejść przedstawiciele pięciu grup: Namekanie, Obcy, Saiyanie, Obcoświatowcy (Otherworlders) oraz Ziemianie. Tytuł oferuje postacie dobrze znane fanom serii: są tu Vegeta, Freeza, Cell oraz, rzecz jasna, Son Goku, jak również pochodzący z najnowszej serii anime Dragon Ball Super Auta Magetta, Vados oraz Cabba. Ponadto można stworzyć własnego wojownika za pomocą prostego kreatora postaci.

Największą atrakcją Dragon Ball: Fusions na platformę 3DS jest system tytułowych fuzji. Występują w trzech rodzajach: znanego z serialu połączenia dwóch postaci oraz dwóch zupełnie nowych technik, czyli EX-Fusion oraz Maxi-Fusion. Ta ostatnia pozwala na stworzenie wojownika ze wszystkich pięciu postaci. W przeciwieństwie do dotychczas znanej fuzji, nowe jej typy pozwalają na łączenie bohaterów o różnych poziomach Ki, co w związku z obecnością postaci ze wszystkich wydanych dotąd serii sprawia, że gracze mogą tworzyć zupełnie niezwykłe kombinacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Ball: Fusions

odpowiednia dla każdego wieku