Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatyki3DS
Okładka Dragon Ball Z: Extreme Butoden (3DS)
OkładkaDragon Ball Z: Extreme Butoden (3DS)

Dragon Ball Z: Extreme Butoden 3DS

Bijatyka osadzona w stworzonym przez Akirę Toriyamę uniwersum Dragon Ball, której produkcję wziął na swoje barki zespół Arc System Works.

Bijatyki | manga i anime | na 2 osoby | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Extreme Butoden Premiera 3DS

11czerwca2015

producent: Arc System Works wydawca: Arc System Works Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Ball Z: Extreme Butouden to kolejna odsłona serii bijatyk osadzonych w uniwersum Dragon Ball. Przeznaczona na konsolę 3DS to pierwsza część cyklu przeznaczona na tę platformę i jednocześnie powrót marki po czteroletniej przerwie. Podobnie jak większość tytułów tego gatunku przedstawia pole bitwy w perspektywie dwuwymiarowej. Za produkcję odpowiada studio Arc System Works.

Gracze do swojej dyspozycji dostają ponad 100 wojowników znanych z serialu oraz filmów Dragon Ball – wcielamy się nie tylko w tak popularne postacie jak Goku, Vegeta, Komórczak czy Piccolo, ale także i mniej znane charaktery pokroju Guldo, Videl czy chociażby Nappa. Warto mieć na uwadze, że niemal każdy z walczących posiada także przynajmniej jedną alternatywną formę, określaną często jako Super Saiyan. Przemiana pozwala na używanie przez daną postać innych ciosów, zmienia się także repertuar dostępnych kombosów oraz finiszerów. Pojedynki toczone są albo w formacie jeden na jeden, gdzie decyduje przede wszystkim znajomość danego wojownika oraz indywidualne umiejętności albo w konfiguracji zespołowej, gdzie naprzeciwko siebie staje jednocześnie kilku herosów podzielonych na dwie drużyny.

Wszystkie walki odbywają się na specjalnie zaprojektowanych planszach, które nie tylko unikalnie wyglądają, ale także pozwalają na aktywne wykorzystywanie przewagi dawanej przez otoczenie – np. wskoczenie na pobliskie podwyższenie daje graczowi przewagę taktyczną i ułatwia ciskanie pocisków w zepchniętego w ten sposób przeciwnika. Część z aren dostępna jest dla wszystkich trybów, niektóre zaś pojawiają się jedynie podczas rozgrywki fabularnej, podzielonej na poszczególne epizody.

Dragon Ball Z: Extreme Butouden oferuje prostą, choć efektowna grafikę. Dzięki możliwościom konsoli Nintendo 3DS oraz uzyskiwanemu przez nią trójwymiarowemu obrazowi wszystkie wyprowadzane ciosy oraz specjalne sekwencje wyglądają niezwykle podobnie do tego, co oglądać można w telewizyjnym serialu. Podobnie jest w każdą z dostępnych postaci – wszystkie bez wyjątku zostały zaprojektowane z dużą troską o szczegóły.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Ball Z: Extreme Butoden: Odpowiednia dla każdego wieku.