Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4SwitchXONE
Okładka Immortal Realms: Vampire Wars (PC)

Immortal Realms: Vampire Wars

Strategia turowa, w której trafiamy w środek konfliktu pomiędzy klanami wampirów, a w trakcie zabawy zarządzamy swoim imperium oraz prowadzimy wojska w taktycznych bitwach. Rozgrywkę dopełniają karty, które dają naszym podkomendnym specjalne moce i efekty.

Strategiczne | fantasy | turowe | taktyczne | karciane | wampiry

Okładka Immortal Realms: Vampire Wars (PC)

data premiery gry:

28sie2020za 21dni

PC PS4 XONE Switch

Immortal Realms: Vampire Wars jest strategią turową wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z karcianek. Tytuł został opracowany przez studio Palindrome Interactive, a jego wydaniem zajęła się firma Kalypso Media.

Fabuła

Immortal Realms: Vampire Wars zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Nemire, podzielonego pomiędzy trzy klany Wampirów. Pierwszym z nich jest Dracul, którego przedstawiciele zamieszkują krainę Warmont, żywiąc się krwią podległych im ludzi. Drugi to Nosfernus panujący na jałowych, splugawionych ziemiach Mourterry, natomiast trzecim jest tajemniczy Moroia łączący krew z magią i oddający się mrocznym rytuałom na zimnych pustkowiach krainy Esain. Choć poszczególne stronnictwa przez długi czas żyły w harmonii, wraz z nadejściem krwawego księżyca światem Nemire wstrząsnęła kolejna już wojna domowa. Gracz trafia w sam środek tego konfliktu.

Mechanika

W Immortal Realms: Vampire Wars akcję ukazano z lotu ptaka. Rozgrywka toczy się na dwóch płaszczyznach, z których pierwszą jest zarządzanie imperium, co uskuteczniamy w tak zwanym trybie Królestwa. Możemy w nim przemieszczać po mapie swoje oddziały, rekrutować nowe jednostki, a także odblokowywać technologie zwiększające potencjał bojowy naszego klanu. Z drugą, czyli tak zwanym trybem Walki, mamy do czynienia wtedy, kiedy nasi podkomendni spotykają się z wrogimi wojskami. Wówczas kamera przenosi się blisko pola bitwy, a my, wykonując ruchy w turach, musimy wykazać się przede wszystkim zmysłem taktycznym.

Dodatkowo każdy z klanów dysponuje własną talią kart zapewniających mu przewagę nad adwersarzami. W miarę postępów poszerzamy ich wachlarz, a gwarantowane przez nie efekty można łączyć w potężne kombinacje.

Tryby gry

Filarem gry Immortal Realms: Vampire Wars jest składająca się z dwunastu misji kampania fabularna, w której wydarzenia przedstawiono z perspektywy czterech wampirzych lordów. Poza tym na sprawdzenie czeka moduł sandboksowy oraz tryb losowej potyczki.

Kwestie techniczne

Immortal Realms: Vampire Wars posiada grafikę utrzymaną w posępnej stylistyce, która pod względem jakości odbiega nieco od tuzów gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Immortal Realms: Vampire Wars

Wymagania wiekowe Immortal Realms: Vampire Wars

16+

Wymagania sprzętowe Immortal Realms: Vampire Wars

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 24 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Quad Core 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza, 24 GB HDD, Windows 10 64-bit

PC
PS4
XONE
Switch