Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2018, 10:09

PlayStation Now umożliwi pobieranie gier?

Na forum Reddit pojawił się obrazek, na którym w menu PlayStation Now widać opcję pobrania gry na dysk. Byłby to przełom w funkcjonowaniu usługi, która dotychczas oferowała jedynie możliwość strumieniowania rozgrywki z sieci.

Możliwość pobierania gier mogłaby przekonać wielu graczy do wykupienia abonamentu na usługę PlayStation Now. - PlayStation Now umożliwi pobieranie gier? - wiadomość - 2018-06-16
Możliwość pobierania gier mogłaby przekonać wielu graczy do wykupienia abonamentu na usługę PlayStation Now.

Po ponad trzech latach, podczas których bez żadnych problemów z PlayStation Now mogli korzystać tylko odbiorcy z wyjątkowo szybkim i stabilnym połączeniem internetowym, usługa może się w końcu doczekać opcji pobierania oferowanych tytułów. Jeden z użytkowników forum Reddit udostępnił zdjęcie, na którym widać możliwość ściągnięcia danej gry. Na razie wybranie tej opcji nie robi nic, ale to wyraźna wskazówka, że Sony planuje wprowadzenie funkcji, której graczom brakowało już od samego startu działania PlayStation Now w 2015 roku.

Sony postanowiło w końcu ułatwić życie graczom z nieco słabszym połączeniem? Na to wygląda. / źródło: Reddit.
Sony postanowiło w końcu ułatwić życie graczom z nieco słabszym połączeniem? Na to wygląda. / źródło: Reddit.
PlayStation Now umożliwi pobieranie gier? - ilustracja #3

Możliwość pobierania gier z PlayStation Now byłaby oczywiście miłym usprawnieniem, ale polscy gracze i tak na razie z niej nie skorzystają. Na ten moment usługa jest bowiem dostępna w Ameryce Północnej, Japonii oraz kilku państwach europejskich – ale wśród nich nie ma niestety Polski.

Możliwość pobierania gier zamiast ich strumieniowania byłaby oczywiście zbawieniem dla graczy, którzy nie posiadają bardzo dobrego połączenia i dla których korzystanie z tej usługi wiązało się dotychczas z częstymi spadkami płynności i jakości obrazu. Jeśli Sony rzeczywiście wprowadzi tę opcję, PlayStation Now może nagle okazać się wyjątkowo łakomym kąskiem. Usługa oferuje bowiem naprawdę bogatą bibliotekę tytułów, w tym takie hity jak Red Dead Redemption czy oryginalna trylogia God of War, którą poprzez strumieniowanie można włączyć zarówno na PlayStation 4, jak i na PC. Wprowadzenie możliwości pobierania gier pozwoliłaby Sony na rywalizację z konkurencyjnym Xbox Game Pass od Microsoftu, który nie dość, że pozwala swoim użytkownikom na ściąganie wybranych produkcji na dysk twardy, to od czasu do czasu udostępnia im nowe tytuły od razu w momencie premiery – tak było na przykład z Sea of Thieves czy State of Decay 2.

  1. Oficjalna strona internetowa usługi PlayStation Now