Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2018, 21:29

autor: Adrian Werner

Anthem - zwiastun, zapis rozgrywki i data premiery

Jedną z największych gwiazd konferencji EA była gra Anthem. Pokazano zwiastun i krótki fragment rozgrywki oraz ujawniono kilka nowych konkretów, w tym datę premiery.

Gra zadebiutuje w lutym przyszłego roku. - Anthem - zwiastun, zapis rozgrywki i data premiery - wiadomość - 2018-06-09
Gra zadebiutuje w lutym przyszłego roku.

Konferencję Electronic Arts zamknął pokaz Anthem, czyli sieciowej strzelanki studia BioWare, pomyślanej jako odpowiedź EA na serię Destiny. Wpierw wyświetlono imponujący zwiastun, a potem uraczono nas wywiadem z deweloperami i krótką prezentacją rozgrywki.

Autorzy obiecali, że pomimo sieciowej natury gry, Anthem zaoferuje rozbudowaną warstwę fabularną, do której przyzwyczaili się fani studia BioWare. Zostanie to zrealizowane w nietypowy sposób. Same misje będą typowo wieloosobowe, natomiast po powrocie do bazy produkcja przestawi się w coś, co w praktyce ma być trybem dla pojedynczego gracza, z barwnymi postaciami, ciekawymi historiami oraz systemem decyzji i konsekwencji.

Anthem projektowane jest tak, aby autorzy mogli rozwijać fabułę przez długie lata. Planeta, na której toczyć się będzie akcja, opisywana jest jako miejsce, którego budowy bogowie nie zdążyli dokończyć. Jednym z najważniejszych wątków mają być poszukiwania narzędzi kreacji pozostawionych przez te istoty.

Podczas misji będziemy korzystali z kombinezonów wspomaganych. Gra zaoferuje bogaty wybór różnych modeli, dysponujących odmiennymi cechami. Będziemy mogli je ulepszać i modyfikować, tak aby dopasować je do własnych preferencji. BioWare potwierdziło, że w Anthem nie pojawią się lootboksy. Będziemy mogli kupić przedmioty za pomocą mikropłatności, ale bez jakiejkolwiek losowości i mają one być ograniczone wyłącznie do elementów kosmetycznych, niezapewniających jakiejkolwiek przewagi podczas zabawy.

Mechanika rozgrywki połączy elementy strzelankowe z RPG. Z jednej strony w trakcie zabawy przyda się dobry refleks i celne oko, ale podczas prezentacji przy trafieniach wroga nad jego sylwetką wyskakiwały liczby pokazujące zadawane obrażenia, więc wiadomo, że silnik kalkuluje statystyki postaci i uzbrojenia.

Niestety, rozczarują się gracze, którzy liczyli na romanse w grze, czyli coś, co jest już tradycją w przypadku gier BioWare. Magazyn Game Informer ujawnił, że w przypadku Anthem o żadnych amorach nie będzie mowy.

Przypomnijmy, że Anthem zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Podczas konferencji Electronic Arts ogłosiło, że premiera gry odbędzie się 22 lutego 2019 roku.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Anthem

Anthem