Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2018, 23:07

autor: ElMundo

Forza Horizon 4 z Wielką Brytanią, dynamicznymi porami roku i 60 FPS

Podczas konferencji Microsoftu na targach E3 2018 po raz pierwszy zaprezentowano fragmenty rozgrywki z nowej odsłony serii wyścigów ekskluzywnych dla konsoli Xbox One i pecetów – gry Forza Horizon 4.

Forza Horizon 4 z otwartym światem, dynamicznymi porami roku i 60 FPS - ilustracja #1

Forza Horizon 4 jest tworzona przez ojców tej serii – studio Turn 10, przy współpracy znajdującej się od niedawna pod skrzydłami Microsoftu ekipy Playground Games. To czwarta odsłona podserii o zdecydowanie bardziej zręcznościowym rodowodzie, nastawionej na rozgrywkę z innymi graczami.

Tytuł zostanie osadzony w historycznej scenerii Wielkiej Brytanii – z tego też powodu w grze znajdziemy wiele samochodów charakterystycznych dla tamtejszego przemysłu motoryzacyjnego, w tym także nieco starszych pojazdów. W sumie na liście pojazdów znajdziemy aż 450 wozów od 100 w pełni licencjonowanych producentów.

Wyścigi będą się odbywać w ogromnym, otwartym świecie, współdzielonym przez całą społeczność skupioną wokół gry. Sporą nowością stanie się dynamiczny świat gry – twórcy zaoferują nam zmieniające się pory roku i dnia oraz warunki pogodowe; co więcej, działanie tego mechanizmu odczują wszyscy gracze jednocześnie. To oczywiście pozwoli na odkrycie zupełnie nowych rejonów, np. możliwość przejechania samochodem po zamarzniętym jeziorze w trakcie zimy. Deweloperzy jednocześnie obiecują, że gra będzie działać w 60 klatkach na sekundę, z kolei posiadacze pecetów oraz konsoli Xbox One X skorzystają z rozdzielczości 4K i trybu HDR.

Oczywiście twórcy zrobią wiele, by gracze nie mogli narzekać na nudę. Tytuł będzie wręcz wypełniony różnego rodzaju aktywnościami i eventami, znanymi jako Forzathon. W lepszej komunikacji pomiędzy graczami pomoże specjalny, szybki czat dostępny w trakcie rozgrywki.

Forza Horizon 4 zadebiutuje 2 października 2018 roku na konsoli Xbox One oraz komputerach z systemem Windows 10. Gra będzie także dostępna w usłudze Xbox Game Pass już od dnia premiery.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4