Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2021, 14:14

Eiyuden Chronicle, duchowy spadkobierca Suikodena, zadebiutuje w 2023 roku

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes zadebiutuje na pecetach i konsolach w 2023 roku. Będące spin-offem produkcji Eiyuden Chronicle: Rising pojawi się rok wczesniej - w 2022.

W SKRÓCIE:
  1. poznaliśmy datę premiery Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes. Tytuł zadebiutuje w 2023 roku.
  2. rok wcześniej pojawi się spin-off niewydanej jeszcze gry - Eiyuden Chronicle: Rising.

Jeśli ktoś do tej pory miał wątpliwości, czy Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes może być nazywane duchowym spadkobiercą serii Suikoden, to zwiastun, który pokazano na konferencji Microsoftu podczas E3 2021 je zdecydowanie rozwiewa.

Firma 505 Games, która wydaje tytuł tworzony przez Yoshitakę Murayamę i jego studio Rabbit & Bear, poinformowała, że Eiyuden Chronicle zadebiutuje na pecetach i konsolach w 2023 roku. Ostatnio informowaliśmy o tym, że kickstarterowy sukces gry przełożył się na jej opóźnienie. Po E3 wiadomo już, że w najlepszym wypadku poczekamy dłużej o kilka miesięcy (o ile zespół nie natrafi na problemy w produkcji).

Jednak osoby, które wyczekują tytułu nie zostaną pozostawione samym sobie. W 2022 roku pojawi się spin-off gry - Eiyuden Chronicle: Rising, który podejdzie do rozgrywki od strony akcji, oferując jednocześnie opcję rozbudowy miasta. Wprowadzi nas także fabularnie w historię przygotowaną pod Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes.

  1. Rabbit & Bear Studios – oficjalna strona
  2. Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes – strona gry na Kickstarterze