Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWWANDiOSPC
Okładka King's Bounty: Legions (PC)
OkładkaKing's Bounty: Legions (PC)

King's Bounty: Legions

Sieciowa strategia turowa osadzona w popularnym uniwersum fantasy znanym z cyklu King's Bounty. Zabawa w King's Bounty: Legions polega na eksplorowaniu świata, wykonywaniu zadań, prowadzeniu turowych bitew oraz rozwijaniu bohatera i dowodzonej przez niego armii.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

King's Bounty: Legions Premiera

8sie2011

WWW

21sie2012

iOS

9sty2013

AND

10gru2013

PC

Sieciowa gra strategiczna, osadzona w uniwersum legendarnej serii King’s Bounty, zapoczątkowanej w 1990 roku przez późniejszego twórcę cyklu Heroes of Might & Magic. Tytuł został opracowany przez rosyjskie studio KranX Productions i wydana przez Nival Interactive. Gra zadebiutowała jako darmowa produkcja przeglądarkowa w popularnych portalach społecznościowych (Facebook, Kongregate), skąd doczekała się konwersji na komputery (PC/Mac) oraz urządzenia mobilne (iOS/Android).

Fabuła

Fabuła gry nawiązuje do wcześniejszych odsłon serii i przenosi nas ponownie do dobrze znanego fanom King’s Bounty fantastycznego świata, pełnego tajemnic, magii, niesamowitych istot i śmiertelnie groźnych potworów. Rozgrywka polega na eksploracji rozległego świata i wykonywaniu setek zróżnicowanych misji fabularnych, zlecanych przez napotkane postacie niezależne. W trakcie zabawy odwiedzimy wiele miast i wiosek zamieszkanych przez istoty potrzebujące naszej pomocy. Jeśli sprostamy wyznaczonym przez nie zadaniom, czeka nas hojna nagroda, dzięki której nasz bohater będzie zyskiwał doświadczenie i stawał się coraz potężniejszym wojownikiem.

Mechanika

Mimo że gra posiada całkiem rozbudowany tryb dla jednego gracza, to sedno zabawy stanowi rozgrywka wieloosobowa, w której gracze toczą ze sobą pojedynki w trybie PvP. System automatycznie dobiera nam przeciwnika o podobnych parametrach, jednak by sprawdzić się w tej rywalizacji i móc wspinać się wzwyż internetowych rankingów, musimy stworzyć naprawdę silną armię, złożoną z różnych typów jednostek, z których każda jest najbardziej efektywna w walce z innym rodzajem wrogów. Do naszej dyspozycji oddano cztery odmienne frakcje: Królestwo, Chaos, Bestie oraz Pradawnych. Każda z nich posiada swoje charakterystyczne oddziały, reprezentujące pięć różnych specjalności: wojownika, obrońcy, łucznika, maga i uzdrowiciela. Dodatkowo podzielono je na trzy grupy – od najsłabszych (tych możemy posiadać najwięcej) do najsilniejszych i szczególnie rzadkich jednostek. W trakcie gry stopniowo odkrywamy kolejne typy żołnierzy oraz nowe czary i umiejętności, które przydadzą się podczas walki.

Ta rozgrywana jest w typowym dla serii trybie turowym, choć w porównaniu z pełnoprawnymi odsłonami gry mapy są stosunkowo niewielkie, a poszczególne potyczki krótkie i dynamiczne. Walka toczy się na tradycyjnej, podzielonej na heksy planszy, a wpływ na jej przebieg mają także losowo generowane na polu bitwy przeszkody. Każda wygrana potyczka to słuszna ilość gotówki, którą możemy wykorzystać na zakup nowych jednostek i ekwipunku. Jak w większości tytułów dystrybuowanych na zasadzie free-to-play, oprócz złota w grze występuje także waluta premium, nabywana za realną gotówkę. Korzystanie z niej nie jest oczywiście konieczne, ale może zapewnić nam dostęp do szeregu przydatnych bonusów oraz unikalnych jednostek.

Mocną stroną tytułu jest oprawa graficzna, przygotowana na popularnym, multiplatformowym silniku Unity. W trybie strategicznym poruszamy się po dwuwymiarowej mapie, na której umieszczono obiekty 3D (drzewa, budynki i miasta), zaś podczas walki widok przełącza się w pełen trójwymiar. Całość utrzymano w typowej dla cyklu bajecznie kolorowej stylistyce fantasy. Warto odnotować, że gra pozwala na wspólną zabawę użytkownikom wszystkich platform.

Ostatnia modyfikacja 22 września 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe King's Bounty: Legions: Odpowiednia dla każdego wieku.

King's Bounty: Legions Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 9500 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista SP1/7/8
  • połączenie internetowe
WWW
PC
AND
iOS