Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS3X360
Okładka IHF Handball Challenge 14 (PC)
OkładkaIHF Handball Challenge 14 (PC)

IHF Handball Challenge 14

IHF Handball Challenge 14 to druga odsłona cyklu sportowych symulacji rozgrywek piłki ręcznej. Gra wyprodukowana została przez studio Neutron Games i bazuje na oficjalnej licencji Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).

Sportowe | na 2 osoby | piłka ręczna

IHF Handball Challenge 14 Premiera

28mar2014

PC X360 PS3

Gry podobne do IHF Handball Challenge 14

Handball 17

Handball 16

Nieco ponad rok po premierze IHF Handball Challenge 12 ekipa deweloperska studia Neutron Games przygotowała drugą odsłonę cyklu. Zgodnie z przyjętymi założeniami, gra IHF Handball Challenge 14 stanowi rozwinięcie wcześniejszych pomysłów i zarazem odpowiedź na najczęstsze uwagi kierowane przez fanów.

Podobnie jak w pierwowzorze, gracze mają okazję wcielić się w zawodników ulubionych drużyn szczypiorniaka. Gra oferuje łącznie trzy tryby zabawy. Liga to zmagania zespołów na co dzień rywalizujących w 3 licencjonowanych ligach krajowych – niemieckiej (Toyota Handball-Bundesliga), francuskiej (Ligue Nationale de Handball) i hiszpańskiej (Liga Asobal). Szybki mecz pozwala wybrać dowolne spośród 80 drużyn klubowych oraz 20 reprezentacji narodowych i rozegrać spotkanie we wskazanej hali. Trzeci wariant umożliwia z kolei tworzenie własnych lig i turniejów.

IHF Handball Challenge 14 korzysta z licencji trzech lig krajowych oraz IHF (Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej). Pozwoliło to twórcom umieścić w grze prawdziwe nazwiska zespołów i zawodników. Wśród tych ostatnich pojawiają się gwiazdy tego formatu co Nikola Karabatic i Dominik Klein. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wprowadzić także własnoręcznie stworzonych szczypiornistów i drużyny.

W porównaniu z pierwszą odsłoną cyklu, IHF Handball Challenge 14 oferuje znacznie bardziej rozbudowane mechanizmy kierowania atakiem i obroną zespołów. Zakres ruchów wirtualnych zawodników obejmuje m.in. 8 typów ujęć, 4 rodzaje przejść, a także całe spektrum zagrywek obronnych.

Zmiany wprowadzone w oprawie wizualnej to m.in. możliwość oglądania powtórek najciekawszych akcji w zwolnionym tempie. W warstwie dźwiękowej uwagę zwracają komentarze nagrane na potrzeby gry przez ekspertów szczypiorniaka.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 357 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI IHF Handball Challenge 14

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

IHF Handball Challenge 14 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GTS lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/7/8
PC
X360
PS3