Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2022, 18:46

autor: Adrian Werner

Śliczna Kena wreszcie uwolni się z Epic Store i dostanie wielki update [Aktualizacja]

Wiemy, kiedy Kena: Bridge of Spirits trafi na Steama. Autorzy zapowiedzieli również dużą aktualizację, która zaoferuje m.in. tryb Nowa gra+ oraz zestaw świeżych wyzwań.

Aktualizacja

Gra Kena: Bridge of Spirits jest już dostępna na Steamie w cenie 107,24 zł (z 25-procentowym rabatem, obowiązującym do 3 października). Ukazała się również duża aktualizacja z nowościami, które zostały opisane poniżej i zaprezentowane na zwiastunie:

Oryginalna wiadomość (20.08.2022)

Studio Ember Lab poinformowało, kiedy wreszcie pecetowa wersja przygodowej gry akcji Kena: Bridge of Spirits przestanie być exclusive’em serwisu Epic Games Store.

 1. Kena: Bridge of Spirits trafi na Steama 27 września tego roku.
 2. Produkcja zadebiutowała w Epic Games Store 21 września 2021 roku, więc czas wyłączności dla EGS wyniesie trochę ponad rok.

27 września na wszystkich platformach sprzętowych ukaże się tzw. Aktualizacja Rocznicowa, która wprowadzi sporo nowości.

 1. Tryb Nowa gra+.
 2. Próby Przewodnika Dusz, w których będziemy mogli odblokowywać nagrody, realizując wyzwania takie jak obrona przed falami wrogów, wielokrotne potyczki z bossami czy biegi przez tory przeszkód.
 3. Dodatkowe stroje dla bohaterki, odblokowywane we wspomnianych Próbach Przewodnika Dusz.
 4. Świecidełka, których noszenie zapewni zarówno korzyści, jak i utrudnienia, pozwalając nam dopasować umiejętności bohaterki do naszego stylu gry.
 5. Ulepszony tryb fotograficzny, który zaoferuje dodatkowe pozy, nowe ustawienia oświetlenia oraz funkcję ruchomego aparatu.

Przypomnijmy, że poza PC Kena: Bridge of Spirits dostępne jest również na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. W dniu premiery produkcja nie oferowała polskiej wersji językowej, ale w jakiś czas po debiucie została ona dodana.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu OpenCritic Kena: Bridge of Spirits może się pochwalić średnią ocen na poziomie 81%. Produkcja przypadła do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

Najważniejsze mody ulepszające grę.

Strona wizualna Kena: Bridge of Spirits ma kilka wad, które da się jednak naprawić za pomocą modów.

 1. FOV Changer – pozwala zmieniać szerokość pola widzenia (ang. FoV).
 2. Cutscenes reencoded in 48 fps – prerenderowane scenki przerywnikowe w grze wykonane są w 24 klatkach na sekundę. Ten mod podmienia je na dwukrotnie płynniejsze wersje.
 3. Ultrawide fixes – usuwa czarne paski na górze i dole ekranu podczas wyświetlania generowanych na silniku gry scenek przerywnikowych na monitorach ultrapanoramiczych.
 1. Recenzja Kena: Bridge of Spirits - gry „dla każdego” naprawdę istnieją!
 2. Kena Bridge of Spirits - poradnik do gry
 3. Oficjalna strona gry
E3 2021