Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2022, 17:28

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

FIFA 23 ma specjalną opcję cenzurowania komentarza, jeśli grasz jak lama

Gracze, którzy mają wczesny dostęp do nadchodzącej FIF-y 23, odkryli interesującą nowość. Teraz można zabronić komentatorom krytykowania naszych nieudanych zagrań.

Źrodło fot. Electronic Arts/store.steampowered
i

Chociaż najnowsza odsłona serii FIFA oficjalnie zadebiutuje 30 września, to abonenci EA Play Pro oraz ci, którzy przedpremierowo zakupili jej Edycję Ultimate, mogą już teraz przetestować pełną wersję tytułu. Jedną z zauważonych przez graczy nowości w FIF-ie 23 jest możliwość wyłączenia krytycznych komentarzy.

Wcześniej mogliśmy co najwyżej całkowicie wyłączać komentatorów (albo wyciszyć grę). Nowa opcja stanowi więc dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią słuchać komentarzy, ale denerwuje ich krytyka przy popełnianych błędach. Jeśli jesteście jedną z takich osób i nie chcecie w nowej FIF-ie słuchać wytykania Waszej gry przez Jacka Laskowskiego i Tomasza Smokowskiego – droga wolna.

FIFA 23 ma specjalną opcję cenzurowania komentarza, jeśli grasz jak lama - ilustracja #1
Opcja wyłączenia krytycznego komentowania w FIF-ie 23. Źródło: Eurogamer.

EA Sports prawdopodobnie zdecydowało się dodać taką możliwość ze względu na młodszych odbiorców FIF-y 23. Ostrzejsza krytyka grających dzieci (tytuł jest oznaczony kategorią PEGI 3+) może nie być dla nich dobra.

Na ten moment nowa funkcja niestety niekoniecznie działa poprawnie. Jak zauważył serwis Eurogamer, mimo włączonej opcji „cenzurowania” komentatorów, wciąż zdarzało im się krytykować poszczególnych zawodników. Może to zostać poprawione po faktycznej premierze FIF-y 23, ale już teraz mnożące się problemy tytułu nie wróżą dobrze (posiadacze Edycji Utimate nie otrzymują chociażby FIFA Points).

FIFA 23 wychodzi na platformach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch oraz PC.

  1. FIFA 23 - oficjalna strona
E3 2021