Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2022, 17:12

Update 1.6.1 do AC Valhalla bez tajemnic; poznaj wszystkie nowości [Aktualizacja]

Ubisoft przybliżył szczegóły aktualizacji 1.6.1 do gry Assassin’s Creed: Valhalla. Wychodzący jutro patch przyniesie nowy budynek, niedostępne wcześniej lokacje, wydarzenie i nagrody z okazji piętnastolecia serii.

Źrodło fot. Assassin's Creed: Valhalla / Ubisoft.
i

AKTUALIZACJA

Aktualizacja 1.6.1 do Assassin’s Creed: Valhalli jest już dostępna. Wszystko, co musicie wiedzieć na jej temat, znajdziecie poniżej.

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy Was w zeszłym tygodniu, jutro Assassin’s Creed: Valhalla otrzyma aktualizację 1.6.1. Dziś Ubisoft przybliżył jej szczegóły – generalnie pokrywają się one z tym, co już wiemy. Doprecyzowano jednak kilka kwestii, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

AC: Valhalla – rozmiar patcha 1.6.1

Przede wszystko podano, ile będzie „ważyć” nadchodzący patch. Aby móc go pobrać, należy mieć na dysku wolne:

 • 9,12 GB na PC;
 • 8,6 GB na PS4;
 • 1,6 GB na PS5;
 • 10,6 GB na XOne;
 • 11,9 GB na XSX/S.

Kuźnia run

Aktualizacja 1.6.1 obfituje w treść, jednak najciekawsze wydają się dwie atrakcje. Pierwszą z nich jest kuźnia run (ang. rune forge) – nowy budynek, o który będzie można rozbudować wioskę Krucza Przystań.

 • Konstrukcję będzie dało się wznieść po ulepszeniu osady Eivor(a) do czwartego poziomu.
 • Kuźnia run pozwoli zmieniać cechy („perki”) poszczególnych przedmiotów w zamian za srebro. Umożliwi również odsprzedanie tych niechcianych, by zyskać nieco waluty.
 • W ten sposób będzie można przekuć wszystkie przedmioty z „podstawki” – a więc poza broniami i innym ekwipunkiem z rozszerzeń Gniew druidów, Oblężenie Paryża i Świt Ragnaroku.

Grę Assassin’s Creed: Valhalla sprawdzisz obecnie za darmo w ramach usługi Ubisoft+

Grobowce poległych

Drugą ciekawą atrakcją patcha 1.6.1 są dodatkowe Grobowce poległych (ang. Tombs of the Fallen), czyli specjalne lokacje oferujące wyzwania logiczne.

 • Aktualizacja wprowadzi trzy nowe grobowce – łącznie z tymi, które trafiły do gry w listopadzie 2021, będzie ich teraz siedem.
 • Da się je eksplorować po założeniu Kruczej Przystani.

Pakiet osady i zestaw tatuaży

Ubisoft nie przestaje świętować piętnastolecia serii Assassin’s Creed. Z tej okazji w ramach aktualizacji 1.6.1 zostaną dodane nowe zdobienia dla budynków Kruczej Przystani, a także tatuaże, którymi da się pokryć skórę Eivor(a). Pakiet osady AC15 (ang. AC15 settlement pack) i zestaw tatuaży AC15 (ang. AC15 tattoo set) będzie można odebrać poprzez aplikację Ubisoft Connect.

Święto Oskoreia

Ponadto wraz z patchem powróci znane graczom AC: Valhalli z zeszłego roku święto Oskoreia.

 • Jest to ograniczone czasowo wydarzenie, oferujące liczne minigry, zadania oraz nagrody. Jako że ma ono związek z mitycznym motywem Dzikiego Gonu, przyjdzie nam bronić Kruczej Przystani przed złymi duchami.
 • Event rozpocznie się 20 października, a zakończy 10 listopada.

Poprawki, poprawki, poprawki

To wciąż niepełna lista nowości, bowiem aktualizacja 1.6.1 naprawi również liczne błędy, z którymi wciąż boryka się Assassin’s Creed: Valhalla. Z kompletnym spisem poprawek możecie się zapoznać na tej stronie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej