Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2022, 19:00

W AC Valhalla jest jeszcze sporo życia, Ubisoft teasuje ciekawe nowości [Aktualizacja: data patcha]

Darmowa aktualizacja do Assassin’s Creed: Valhalla, mająca zwieńczyć historię Eivor(a), nie będzie jedyną, jaka czeka fanów gry w tym roku. Ubisoft zajawia kolejne atrakcje – w tym nowy budynek w Kruczej Przystani oraz dodatkowe Grobowce poległych.

Źrodło fot. AC: Valhalla / Ubisoft.
i

Aktualizacja

Ubisoft podał, kiedy zostanie udostępniona aktualizacja 1.6.1 do Assassin’s Creed: Valhalli, mająca wprowadzić do gry funkcjonalności opisane w tej wiadomości. Stanie się to 27 września (wtorek). Jednocześnie potwierdzono, że nowy budynek, o który będzie można rozbudować Kruczą Przystań, to kuźnia run (ang. rune forge). Ogłoszono również, iż w dniach od 20 października do 10 listopada odbędzie się znane z zeszłego roku święto Oskoreia – ograniczone czasowo wydarzenie, oferujące liczne minigry oraz dodatkowe zadania utrzymane w duchu Halloween i powiązane z mitycznym motywem Dzikiego Gonu.

W AC Valhalla jest jeszcze sporo życia, Ubisoft teasuje ciekawe nowości [Aktualizacja: data patcha] - ilustracja #1

Źródło: Twitter / Assassin's Creed.

Oryginalna wiadomość

Zeszłotygodniowy pokaz Ubisoft Forward obfitował w informacje o tak wielu nowych odsłonach serii Assassin’s Creed, że zapowiedź darmowej aktualizacji do AC: Valhalli – mającej ostatecznie dopełnić historię Eivor(a) – która zostanie wydana w ostatnim kwartale 2022 roku, przeszła bez większego echa. Co ciekawe, misje fabularne nie będą jedyną zawartością, jaką ostatni „Asasyn” otrzyma w najbliższym czasie. Wczoraj i dzisiaj Ubisoft zajawił dwie nowości, które mają zostać dodane w ramach najbliższej aktualizacji.

Nowy budynek w Kruczej Przystani

Pierwszą z nich jest dodatkowy budynek, o który będzie można rozbudować Kruczą Przystań (osadę będącą swego rodzaju bazą bohatera). Francuzi nie ogłosili wprost, jaką będzie on pełnił funkcję, jednak grafika towarzysząca wpisowi na Twitterze – oraz podpis „clank, clank, clank” – wyraźnie nasuwa skojarzenia z kowalstwem. Na twitterowym profilu AccessTheAnimus – poświęconym serii Assassin’s Creed – zasugerowano, że nowy budynek może być przeznaczony do wykuwania run („perków”), a więc mieć zastosowanie analogicznie do Kuźni Hefajstosa z AC: Odyssey.

W AC Valhalla jest jeszcze sporo życia, Ubisoft teasuje ciekawe nowości [Aktualizacja: data patcha] - ilustracja #2
Źródło grafiki: Twitter / Assassin’s Creed.

Dodatkowe Grobowce poległych

Drugi tweet Ubisoftu jest znacznie bardziej klarowny. Bezpośrednio mówi bowiem o dodatkowych Grobowcach poległych (ang. Tombs of the Fallen), czyli specjalnych lokacjach oferujących wyzwania logiczne. Pierwsze z nich dodano do Assassin’s Creed: Valhalli w listopadzie 2021 roku, w ramach aktualizacji 1.4.0.

W AC Valhalla jest jeszcze sporo życia, Ubisoft teasuje ciekawe nowości [Aktualizacja: data patcha] - ilustracja #3
Źródło grafiki: Twitter / Assassin’s Creed.

Następny patch do AC: Valhalli – kiedy?

Pozostaje pytanie, kiedy należy się spodziewać kolejnego patcha do AC: Valhalli. Według tweeta udostępnionego na profilu PlayStation Game Size, „łatka” została już dodana do bazy danych PSN. To, a także fakt, że Ubisoft zaczął zajawiać nowości, które ona wprowadzi, sugeruje wypuszczenie aktualizacji w przyszłym tygodniu albo najdalej w pierwszych dniach października.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej