Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2022, 22:12

AC: Valhalla otrzyma darmowe DLC, dodatek zwieńczy historię

Jeszcze w tym roku przyjdzie nam pożegnać się z Eivor i grą Assassin's Creed: Valhalla, która „za kilka miesięcy” otrzyma ostatnie DLC.

Assassin’s Creed: Mirage było bez wątpienia główną atrakcją panelu poświęconego asasyńskiej serii w trakcie tegorocznej transmisji Ubisoft Forward, ale nie jedyną. Firma Ubisoft ujawniła mnóstwo informacji na temat przyszłości cyklu – tak najbliższej, jak i dalszej. Uwzględnia to ogłoszenie ostatniego DLC do gry Assassin’s Creed: Valhalla i tym samym finału historii Eivor.

AC: Valhalla pożegna się z fanami darmowym DLC

Pokaz Ubisoftu przyniósł ze sobą nie tylko informacje o Infinity i zapowiedzi nowych tytułów. Firma ujawniła też darmowe DLC The Last Chapter, które zwieńczy historię gry Assassin’s Creed: Valhalla.

Zgodnie z tytułem będzie to ostatni pakiet zawartości do nordyckiej odsłony serii. Gracze otrzymają szereg zadań fabularnych, które mają domknąć wiele z wątków przewijających się przez całą grę. Eivor ponownie też spotka wiele kluczowych postaci, w tym te doskonale znane z kart historii.

Assassin’s Creed: Valhalla – The Last Chapter ukaże się jeszcze w tym roku. Dokładnej daty nie podano, ale Gareth Glover – reżyser gry odpowiadający za popremierowy rozwój AC: Valhalla – wspomniał, że premiera nastąpi „za kilka miesięcy”.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej