Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2021, 15:10

autor: AlexB

AC: Valhalla otrzyma sporo nowej zawartości jeszcze tej jesieni

Ubisoft zdradził, co takiego czeka na miłośników Assassin's Creed: Valhalla w najbliższym czasie. Tej jesieni będą oni mogli między innymi wziąć udział w Święcie Oskoreia, najprawdopodobniej zawierającym motywy Halloween.

Assassin's Creed: Valhalla, jak przystało na grę długożyjącą, cały czas jest wspierane aktualizacjami i nową zawartością. W końcówce tego roku również ich nie zabraknie. Firma Ubisoft pochwaliła się listą rzeczy, jakie w najbliższych miesiącach pojawią się w najnowszej odsłonie słynnego cyklu trzecioosobowych gier akcji (od kilku lat z zacięciem RPG). Oto ona:

AC: Valhalla otrzyma sporo nowej zawartości jeszcze tej jesieni - ilustracja #1

Jak możecie zobaczyć, już 5 października światło dzienne ujrzy aktualizacja 1.3.2. Nie powinno w niej zabraknąć kolejnej porcji poprawek oraz zmian w balansie rozgrywki. Z kolei 19 października swoją premierę będzie miało Discovery Tour by Assassin's Creed: Viking Age, czyli darmowy tryb, dzięki któremu będziemy mogli nieco dokształcić się w temacie tego, jak wyglądało życie w Anglii i Skandynawii w okresie wypraw wikingów.

O tym, że te dwie rzeczy nadchodzą, wiedzieliśmy już dużo wcześniej. W przytoczonych przez Ubisoft planach rozwoju znalazły się jednak też dwie nowości, które mają zadebiutować jeszcze tej jesieni. Pierwszą z nich jest aktualizacja 1.4.0. Nie znamy na razie szczegółów na jej temat, lecz sądząc po sygnaturze, będzie to patch z gatunku z tych bardziej istotnych. Niewykluczone zatem, że otrzymamy kolejną porcję jakichś interesujących nowalijek.

Druga rzecz to święto Oskoreia, czyli kolejne wydarzenie czasowe w stylu chociażby Sigrblot z lipca tego roku. W jego ramach możemy się spodziewać całej gamy atrakcji w postaci minigier czy dodatkowych zadań. Być może ów festiwal wystartuje przed końcem października, gdyż patrząc na obrazek, na myśl nasuwają się klimaty Halloween. Skojarzenia z duchami i różnymi innymi strachami może przywodzić również sama nazwa nadchodzącego wydarzenia. Oskoreia to bowiem nic innego jak Dziki Gon.

W najbliższym czasie w Assassin's Creed: Valhalla zdecydowanie powinno być zatem co robić. Kto wie? Być może nadchodzące nowości skłonią niektórych graczy, by powrócić do wczesnośredniowiecznej Anglii i do przygód dzielnego Eivora (bądź dzielnej Eivor).

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry