Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2022, 12:59

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Gdzie są FIFA Points? Gracze znowu czują się oszukani przez EA

FIFA 23 mierzy się z problemami z dostawą FIFA Points. Sytuacja nie jest nowością, jednak gracze, którzy napotkali trudności, nie kryją złości.

Źrodło fot. Electronic Arts/ea.com
i

Od dzisiaj gracze, którzy zakupili FIFA 23 Ultimate Edition, mogą cieszyć się rozgrywką w nowej odsłonie serii. Nie obyło się jednak bez problemów technicznych związanych z FIFA Points, które z opóźnieniem trafiają na konta niektórych osób.

Problemy z FIFA Points

Gracze skarżą się na brak wirtualnej waluty na ich kontach. Wygląda na to, że problem ten spotyka głównie użytkowników PS4. Pecetowi gracze, czy też osoby posiadające konsole nowej generacji, otrzymują swoje punkty w dużej mierze na czas.

Nie wiem czy to tylko problem PlayStation, ale dostałem moje FIFA Points i kartę TOTW na Xboxie około 4 godziny temu – napisał TheMightyBucket.

Dziwne, nie widziałem, żeby ktokolwiek na PS4 napisał, że je dostał. Może ten problem jest tylko na tej konsoli – napisał Western-Ad-4320.

Mam PS4 i nie dostałem żadnej paczki ani monet preorder ultimate edition, więc wiem, co czujesz – napisał DrLarsHoneytoast.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy taka sytuacja ma miejsce. W zeszłym roku przy okazji premiery FIF-y 22 również występowały problemy z otrzymywaniem FIFA Points.

FIFA naliczyła nam dodatkowe 30 dolarów za Ultimate Edition tylko po to, aby nie dać nam zawartości, za którą zapłaciliśmy w preorderze. Nowy rok, ta sama niekompetencja – napisał Western-Ad-4320.

Niemniej trudności mogą być związane z liczbą graczy, którzy jednocześnie logowali się do gry. Dlatego też w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem na brak FIFA Points jest po prostu cierpliwość. A jeśli jej Wam brakuje, to są inne sposoby.

Co zrobić, żeby dostać FIFA Points?

Jeśli gracie na innej konsoli niż PS4, to poniższe rozwiązanie zapewne nie zda się Wam na wiele. Jeżeli jednak dalej czekacie na swoje punkty, spróbujcie postępować według poniższego schematu.

  1. W Ustawieniach przejdźcie do Zarządzanie kontami.
  2. Anulujcie subskrypcję EA Play.
  3. Następnie przywróćcie licencję.

Innym sposobem jest uruchomienie gry ze strony sklepu zamiast z triala EA. Rozwiązanie to działa zarówno na konsolach Xbox, jak i PlayStation. Na koniec warto wspomnieć, że choć posiadacze FIFA 23 Ultimate Edition mogą w produkcję EA grać już dzisiaj, to właściwa premiera gry nastąpi 30 września.

  1. Oficjalna strona FIFA 23
E3 2021