Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2022, 11:40

Naprawianie Battlefielda 2042 trwa, aktualizacja 2.1 już dostępna

Battlefield 2042 otrzymał dziś aktualizację 2.1. Wprowadza ona liczne poprawki do niemal każdego elementu gry, a także znacząco odnawia mapę Renewal.

Źrodło fot. Battlefield 2042 / Steam.
i

Trwający w Battlefieldzie 2042 drugi sezon sieciowych rozgrywek (Master of Arms) przyniósł aktualizację 2.1. Została ona udostępniona dziś o godzinie 10:00 czasu polskiego. Patch wprowadza liczne poprawki do niemal każdego elementu gry – eliminuje błędy, poprawia balans broni i pojazdów (a także dodaje nowe) i ulepsza specjalistów. Ponadto znacząco odnawia mapę Renewal.

Z najważniejszymi zmianami możecie zapoznać się poniżej. Pełną ich listę znajdziecie zaś na tej stronie.

Patch 2.1 do Battlefield 2042 – najważniejsze zmiany

  • Przerobiono mapę Odnowa (ang. Renewal), aby przemieszczenie się po niej pieszo i walka w zwarciu były przyjemniejsze. Te jej sekcje, które uznano za zbyt rozległe, usunięto. Dodano zaś nowe fortyfikacje wojskowe i zmniejszono odległości pomiędzy flagami oraz celami.
  • Pojazd Polaris RZR jest teraz dostępny na polu bitwy.
  • Do trybu Portal dodano trzy ikoniczne bronie z Battlefielda 3 i Battlefield: Bad Company 2P90, GOL Sniper Magnum oraz M1911.
  • Znacząco poprawiono balans śmigłowców szturmowych i transportowych, a także Nightbirda.
  • Poprawek doczekali się również specjaliści. Jedna z bardziej znamiennych dotyczy Irisha – jego APS-36 Shootdown Sentinel (gadżet wykrywający i neutralizujący pociski oraz granaty) nie będzie już miał problemu z blokowaniem z granatami wystrzeliwanymi z M320 LVG i M26 Mass.
  • Pociski AM40 i Avances nie są już nieprawidłowo rejestrowane jako pociski SMG.
  • W pecetowej wersji Battlefielda 2042 zmniejszono opóźnienia wejściowe myszy.

Zbliża się event

Na koniec warto wspomnieć, że w połowie października graczy Battlefielda 2042 czeka wydarzenie, mające zaoferować „rozgrywkę wyłącznie dla piechoty, z ciasnymi przestrzeniami i intensywną walką w zwarciu”. Więcej informacji na temat tego eventu zostanie ujawnionych w najbliższych tygodniach – na razie pewne jest tylko to, że będzie on świetną okazją do zdobycia nowych przedmiotów kosmetycznych.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej