Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2020, 10:17

autor: Aquma

Project A: strzelanka od twórców LoL to CS:GO z systemem klas

Studio Riot Games – autorzy League of Legends – zorganizowało pokaz poświęcony strzelance Project A, dzięki któremu poznaliśmy sporo szczegółów na temat tego tytułu. Wygląda na to, że będzie to hybryda CS:GO i Overwatch, z wyraźnym naciskiem na pierwszą z wymienionych produkcji.

Sporo konkretów o strzelance Project A. - Project A: strzelanka od twórców LoL to CS:GO z systemem klas - wiadomość - 2020-02-12
Sporo konkretów o strzelance Project A.

W SKRÓCIE:

  1. Project A to strzelanka podobna do CS:GO;
  2. w grze znajdziemy także mechanikę klas, ale odgrywają one mniejsze znaczenie niż w Overwatch (to w 90% CS:GO i w 10% OW);
  3. mechanika strzelania i mapy są dobrze zaprojektowane;
  4. bohaterowie mają dostęp do takich samych broni. Strzelając z jednej z głównych giwer zabijamy wroga pojedynczym headshotem;
  5. podstawowym trybem gry jest podkładanie bomby.

W sieci pojawiło się sporo nowych informacji na temat tzw. Project A – sieciowej strzelanki, nad którą pracuje studio Riot Games, czyli twórcy MOBA League of Legends. Wygląda na to, że będzie to produkcja przypominająca Counter-Strike: Global Offensive, ale wykorzystująca także mechanikę klas. Źródłem doniesień jest pokaz zorganizowany dla prasy oraz profesjonalnych graczy, na którym był także nasz przedstawiciel.

Co ważne, w omawianym tytule zdolności bohaterów nie będą odgrywały tak ważnej roli, jak w Overwatch czy Apex Legends. Gra ma stawiać przede wszystkim na zręczność i zmysł taktyczny, a zdolności specjalne dobieramy przed rozpoczęciem starcia – podobnie jak ekwipunek w wielu innych strzelankach. Mamy też informacje o podstawowym trybie.

W opinii byłego profesjonalnego gracza CS:GO (a obecnie komentatora) o ksywie HenryG, zarówno mechanikę strzelania, jak i plansze zaprojektowano bardzo dobrze. W przypadku karabinów służących za podstawową broń, pojedyncze trafienie w głowę na ogół kończy się śmiercią postaci, niezależnie od tego, który bohater strzela.

Przypominamy, że Project A zostało zapowiedziane w październiku zeszłego roku. Zgodnie z doniesieniami z listopada gra nie ma na razie nawet przybliżonej daty premiery.

  1. Riot Games – strona oficjalna