Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2020, 09:47

autor: Adrian Werner

Następna gra autora Stardew Valley nie będzie o rolnictwie

Autor gry Stardew Valley zdradził, że jego następny projekt osadzony będzie w tym samym świecie, ale podejmie inną tematykę niż rolnictwo.

Twórca Stardew Valley chce ukazać inną stronę uniwersum tej gry. - Następna gra autora Stardew Valley nie będzie o rolnictwie - wiadomość - 2020-02-12
Twórca Stardew Valley chce ukazać inną stronę uniwersum tej gry.
Obecnie Eric Barone pracuje nad:
  1. grą z uniwersum Stardew Valley, która nie podejmuje tematyki rolniczej,
  2. drugim projektem, który w jakiś sposób również będzie powiązany z SV,
  3. dalszym rozwojem Stardew Valley.

Rolnicze RPG Stardew Valley odniosło jeden najbardziej imponujących niezależnych sukcesów ostatnich lat. Nic więc dziwnego, że z ciekawością wypatrujemy wszystkich wieści odnośnie przyszłych planów jego autora. Eric „ConcernedApe" Barone uchylił rąbka tajemnicy na ten temat.

Dowiedzieliśmy się, że twórca pracuje nad kilkoma projektami. Jeden z nich osadzony jest w uniwersum Stardew Valley, ale nie ma tematyki rolniczej. W przypadku drugiej produkcji autor nie podjął jeszcze definitywnych decyzji odnośnie świata, ale chce, aby gra w jakiś sposób była powiązana z jego debiutanckim dziełem.

Te stwierdzenia wywołały dużo emocji wśród fanów dewelopera, który podjął szybką próbę ich ostudzenia. Poprosił także, aby gracze powstrzymali się na razie od zbyt entuzjastycznych spekulacji. Ponadto zastrzegł, że jego celem nie jest powtórzenie gigantycznego sukcesu Stardew Valley. Chce po prostu stworzyć grę, która mu się spodoba.

Przypomnijmy, że Stardew Valley zadebiutowało w lutym 2016 roku na PC. Gra okazała się wielkim przebojem, na samym Steamie sprzedając się w ponad 3 mln egzemplarzy w ciągu kilkunastu miesięcy od premiery.

Sukces produkcji sprawił, że z czasem została ona przeniesiona na PlayStation 4, PlayStation Vita, Xboksa One, Nintendo Switch oraz mobilne systemy iOS i Android. W styczniu tego roku twórca pochwalił się, że produkcja znalazła już ponad 10 mln nabywców.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Stardew Valley - poradnik do gry