Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2020, 09:20

Activision Blizzard wycofuje swoje gry z usługi GeForce Now

Wydawca Activision Blizzard postanowił usunąć swoje gry z usługi streamingowej GeForce Now. Mowa m.in. o World of Warcraft czy Call of Duty. Nie wiadomo, dlaczego podjęto taką decyzję.

Nowe Modern Warfare jest jednym z usuniętych tytułów. - Activision Blizzard wycofuje swoje gry z usługi GeForce Now - wiadomość - 2020-02-12
Nowe Modern Warfare jest jednym z usuniętych tytułów.

W SKRÓCIE:

 1. gry Activision Blizzard zniknęły z usługi GeForce Now;
 2. decyzja została podjęta przez wydawcę – jej powody nie są znane;
 3. mowa m.in. o takich grach, jak Call of Duty: Modern Warfare, World of Warcraft czy Diablo III;
 4. Nvidia ma nadzieję, że w przyszłości uda jej się dojść do porozumienia z Activision.

Firma Activision Blizzard postanowiła usunąć swoje gry z usługi streamingowej GeForce Now. Stało się to zaledwie tydzień po oficjalnej premierze platformy Nvidii. Zarządcy tej ostatniej poinformowali o tym w specjalnej notce na swoim forum. Niestety nie wiemy, z jakich powodów wydawca zdecydował się na podjęcie tej decyzji.

Przechodząc do kolejnego kroku w ewolucji GeForce Now, współpracowaliśmy z wydawcami w celu stworzenia solidnego katalogu gier komputerowych.

Oznacza to ciągłe dodawanie nowych gier, ale od czasu do czasu także konieczność ich usuwania - podobnie jak w przypadku innych dostawców usług cyfrowych.

Na ich prośbę, musimy Was poinformować, że gry Activision Blizzard zostaną usunięte z serwisu. To niefortunne, ale mamy nadzieję, że współpracując z Activision Blizzard uda nam się ponownie udostępnić te i inne gry w przyszłości – czytamy.

Lista gier Activision usuniętych z GeForce Now

Pełną listę usuniętych gier można znaleźć w osobnej notce, którą opublikowano pod tym adresem. Niestety znajdziemy na niej wiele popularnych produkcji – m.in. Diablo III, World of Warcraft (zarówno w wersji standardowej, jak i Classic), StarCraft Remastered czy kilka najnowszych odsłon serii Call of Duty.

 1. Call of Duty: Black Ops 4
 2. Call of Duty: Infinite Warfare
 3. Call of Duty: Modern Warfare 2019
 4. Call of Duty: Modern Warfare 2 Single Player / Multiplayer
 5. Call of Duty: Modern Warfare 3 Single Player / Multiplayer
 6. Call of Duty 4: Modern Warfare
 7. Call of Duty: World at War
 8. Call of Duty: WWII
 9. Construction Simulator 2 US - Pocket Edition
 10. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 11. Diablo III
 12. Hearthstone: Heroes of Warcraft
 13. Heroes of the Storm
 14. Overwatch
 15. Sekiro: Shadows Die Twice
 16. Spyro Reignited Trilogy
 17. StarCraft Remastered
 18. StarCraft II: Legacy of the Void
 19. World of Warcraft: Battle for Azeroth
 20. World of Warcraft Classic

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że decyzja Activision nie jest zwiastunem fragmentaryzacji rynku streamingowego. Do takiej sytuacji dochodzi obecnie np. pośród platform oferujących treści wideo, gdzie każdy duży gracz (Netflix, Disney, Warner Bros., HBO) chce mieć swoją własną platformę. Nie byłoby dobrze, gdyby naszej branży przytrafiło się coś podobnego. Trzymamy kciuki za to, by Nvidia i Activision Blizzard znalazły nić porozumienia.

Przypominamy, że usługa GeForce Now wystartowała oficjalnie 4 lutego – po trwających kilka lat beta-testach serwis został udostępniony w płatnej i darmowej wersji (miesięczny abonament kosztuje obecnie 25 złotych, przy czym decydując się na niego otrzymujemy za darmo dodatkowe 90 dni). Subskrypcja oferuje szereg benefitów – w tym m.in. dłuższe sesje gry (w GFN są one ograniczone czasowo) oraz możliwość korzystania z efektów ray tracingu.

 1. Activision – strona oficjalna
 2. GeForce Now – strona oficjalna