Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Haunted Chocolatier (PC)
OkładkaHaunted Chocolatier (PC)

Haunted Chocolatier PC

Haunted Chocolatier to RPG akcji od twórcy Stardew Valley, w którym prowadzimy sklep z czekoladą. Gracz udaje się na wyprawy do magicznej krainy po składniki, a potem za ich pomocą wytwarza różne łakocie. Musi także dbać o biznesową stronę całego przedsięwzięcia.

RPG | fantasy | sandbox | 2D | top-down | indie | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Haunted Chocolatier Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Concerned Ape wydawca: Concerned Ape Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Haunted Chocolatier

Travellers Rest

Chef RPG

Moonlighter

Haunted Chocolatier to gra łącząca elementy RPG-a akcji, symulacji i strategii ekonomicznej. Produkcję opracował Eric Barone (jako studio Concerned Ape), czyli twórca przebojowego Stardew Valley.

Fabuła

W Haunted Chocolatier nasza postać przeprowadza się do nowego miasteczka, aby otworzyć tam sklep z czekoladami. Na miejscu zamieszkuje w ponurym zamku nawiedzanym przez liczne duchy.

Mimo takiej tematyki gra stawia na radosną i ciepłą atmosferę. Produkcja ukazuje uroki życia codziennego i jej celem jest podnoszenie graczy na duchu.

Mechanika

Haunted Chocolatier stanowi hybrydę gatunkową. Fundamentem rozgrywki są mechanizmy RPG. Rozpoczynając przygodę, gracz tworzy postać, a potem rozwija jej statystyki podczas wypełniania misji. Drugim filarem gameplayu są aspekty symulacyjne i ekonomiczne. Podczas zabawy zajmujemy się prowadzeniem biznesu i ulepszaniem sklepu.

Kluczową rolę odgrywa wytwarzanie czekolady, a gra oferuje duży wybór różnorodnych przepisów. Haunted Chocolatier kładzie także duży nacisk na walkę. Za pomocą portalu na zamku gracz udaje się do magicznych krain po rzadkie składniki. Pod względem rozgrywki te ekspedycje przypominają RPG-i akcji i koncentrują się na starciach z potworami przy użyciu broni białej oraz dystansowej.

Istotną rolę odgrywają także interakcje z innymi postaciami. Nasz lokal mieści się w tętniącym życiem miasteczku, z którego mieszkańcami musimy rozwijać relacje. Z kolei po powrocie do zamku spędzamy dużo czasu w towarzystwie różnorodnych duchów.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra oferuje prostą, ale miłą dla oka dwuwymiarową oprawę graficzną zrealizowaną w stylu wzorowanym na pełnych dużych pikseli japońskich RPG-ach z 32-bitowych konsol.

Ostatnia modyfikacja 6 września 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Haunted Chocolatier: Odpowiednia dla każdego wieku.