Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2019, 08:25

autor: Adrian Werner

Poznaliśmy planowane daty premier nowych gier Riot Games (m.in. Legends of Runeterra)

Studio Riot Games ujawniło, kiedy możemy spodziewać się premier nowych gier zespołu, takich jak Legends of Runeterra, League of Legends: Wild Rift, LoL Esports Manager czy mobilna wersja Teamfight Tactics.

W przyszłym roku ukaże się m.in. karcianka Legends of Runeterra. - Poznaliśmy planowane daty premier nowych gier Riot Games (m.in. Legends of Runeterra) - wiadomość - 2019-11-11
W przyszłym roku ukaże się m.in. karcianka Legends of Runeterra.

Miesiąc temu znane z League of Legends studio Riot Games zapowiedziało szereg nowych gier. Wtedy twórcy nie podali jednak żadnych informacji na temat planowanych dat premier tych projektów. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się, kiedy możemy się spodziewać debiutu nowych tytułów zespołu.

Mobilne Teamfight Tactics

Najbliżej premiery jest mobilna wersja Teamfight Tactics. Produkcja ma trafić na systemy iOS i Android na początku przyszłego roku. Wpierw zadebiutuje tylko w kilku krajach, ale wkrótce potem ma zostać udostępniona na pozostałych terytoriach.

Warto dodać, że w serwisie Google Play ruszyła już wstępna rejestracja.

  1. Teamfight Tactics – czym jest nowa gra twórców League of Legends?

Legends of Runeterra

Na zaawansowanym etapie produkcji jest również karcianka Legends of Runeterra. W tym miesiącu odbędą się wczesne testy, w których wezmą udział osoby wybrane spośród graczy zarejestrowanych na oficjalnej stronie gry.

Kolejnym etapem będzie zamknięta beta, która ruszy na początku przyszłego roku. Również w 2020 r. ma mieć premierę pełna wersja Legends of Runeterra, zarówno na PC, jak i urządzeniach mobilnych, choć na razie twórcy nie są w stanie podać bardziej dokładnego terminu.

  1. Legends of Runeterra – graliśmy i wiemy, co karcianka LoL zrobi lepiej od Hearthstone'a

League of Legends: Wild Rift

Wkrótce mają również ruszyć testy alfa gry League of Legends: Wild Rift, czyli wersji LoL-a opracowywanej z myślą o konsolach oraz urządzeniach mobilnych.

Do końca przyszłego roku pełna wersja gry powinna być dostępna na całym świecie na iOS i Androidzie. Wydania konsolowe ukażą się dopiero po mobilnych.

LoL Esports Manager

W przypadku strategii LoL Esports Manager również planowana jest premiera w przyszłym roku. Gra wystartuje z chińskim LPL (LoL Pro League), a kolejne ligi i gracze dodawani mają być stopniowo wraz z rozwojem tytułu.

Pozostałe gry

Pozostałe gry, czyli strzelanka Project A, RPG akcji Project F oraz bijatyka Project L, znajdują się na wczesnym etapie produkcji i autorzy nie są w stanie podać żadnych, nawet przybliżonych dat premier dla tych tytułów. Dlatego nie ma raczej szans na przyszłoroczne premiery.

  1. Oficjalna strona studia Riot Games

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej