Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2019, 09:20

autor: Serek

Kojima pobił dwa rekordy Guinnessa

Hideo Kojima ma największą liczbę zwolenników na Twitterze oraz Instagramie wśród reżyserów gier. Tym samym pobił równocześnie dwa rekordy Guinnessa, czym pochwalił się oczywiście za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Norman Reedus i Hideo Kojima - panowie odpowiedzialni za Death Stranding. - Kojima pobił dwa rekordy Guinnessa - wiadomość - 2019-11-12
Norman Reedus i Hideo Kojima - panowie odpowiedzialni za Death Stranding.

Premiera Death Stranding za nami. Tytuł zebrał mieszane (choć zdecydowanie częściej pozytywne) recenzje, a gracze nadal znajdują w grze nowe smaczki i prześcigają się w komentowaniu pomysłów Hideo Kojimy. Ten zaś ma inny powód do świętowania. Twórca pobił dwa rekordy Guinnessa - jest „najchętniej śledzonym” reżyserem gier na Twitterze oraz na Instagramie. Hideo Kojima przyzwyczaił już wszystkich, że dzieli się swoimi przemyśleniami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jeśli chodzi o liczby, to Japończyk zgromadził około 2,8 miliona zwolenników na Twitterze i nieco ponad 888 tysięcy na Instagramie. Oczywiście te wyniki zmieniają się na żywo, dlatego nie bądźcie zdziwieni, jeśli już teraz są większe.

Trzeba jednak przyznać, że zasady przyznawania wyróżnień za pobicie rekordu Guinnessa są dość specyficzne, bowiem Hideo Kojima niekoniecznie posiada największą grupę odbiorców na Twitterze. Ojciec Minecrafta, Markus „Notch” Persson ma około 3,7 miliona zwolenników. Widzimy więc, że nawet sumując śledzących z angielskiego (2,8 mln) i japońskiego (800 tys.) konta Kojimy, Japończyk zająłby dopiero drugą lokatę. Dlatego właśnie możemy doprecyzować, że wzięto pod uwagę stricte reżyserów, a nie twórców (w szerokim tego słowa znaczeniu).

Przypomnijmy, że Death Stranding miało premierę 8 listopada bieżącego roku. Tytuł trafił wyłącznie na PlayStation 4, ale latem przyszłego roku ukaże się również na PC - równocześnie na Steamie i w Epic Games Store. Dla Hideo Kojimy jest to pierwsza gra opracowana po opuszczeniu szeregów firmy Konami, gdzie spędził ponad trzy dekady. Głównym bohaterem produkcji jest Sam Porter Bridges, w którego wcielił się Norman Reedus. W grze pojawia się kilku aktorów znanych z dużych ekranów, między innymi Mads Mikkelsen. Tytuł powstał w oparciu o silnik Decima, opracowany przez specjalistów ze studia Guerrilla Games.

  1. Oficjalna strona internetowa Kojima Productions
  2. Recenzja Death Stranding - co tu się odkojimowało?
  3. Poradnik do gry Death Stranding

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Death Stranding

Death Stranding