Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2019, 08:16

autor: Serek

Death Stranding ukaże się równocześnie na Steamie i Epic Games Store

Death Stranding ukaże się równocześnie na Steamie i w Epic Games Store, w cenie 249,90 zł. Produkcja trafi na PC latem przyszłego roku. Można już składać zamówienia przedpremierowe.

Death Stranding trafi równocześnie na Steama i do Epic Games Store. - Death Stranding ukaże się równocześnie na Steamie i Epic Games Store - wiadomość - 2019-11-10
Death Stranding trafi równocześnie na Steama i do Epic Games Store.

O tym, że Death Stranding pojawi się na PC, wiemy już od jakiegoś czasu. Produkcja Hideo Kojimy, która zadebiutowała wczoraj na PlayStation 4, doczeka się wersji na komputery osobiste latem przyszłego roku. Od ogłoszenia tej wiadomości minęło kilka dni, a niektórzy gracze obawiali się, że produkcja trafi na tę platformę jako tytuł ekskluzywny dla Epic Games Store (podobnie jak np. w przypadku niedawno wydanego Control). Na szczęście okazało się, że tytuł wyjdzie pojawi się równocześnie na Steamie i w Epic Games Store.

Sprawę wyjaśnił sam wydawca, czyli firma 505 Games. W dniu premiery gry na PlayStation 4 na Steamie pojawił się komunikat skierowany do graczy, który rozwiał wszystkie wątpliwości:

W zeszłym tygodniu ogłosiliśmy, że 505 Games przeniesie Death Stranding Hideo Kojimy na PC latem przyszłego roku. Od momentu ujawnienia tej informacji jesteśmy zalewani pytaniami na naszych profilac w mediach społecznościowych i jest to nieco przytłaczające. Dlatego teraz wiadomość, na którą wszyscy czekali. Death Stranding ukaże się równocześnie na Steamie [i na Epic Games Store - przyp. red.], w cenie 59,99 euro.

Warto wspomnieć, że plotki o pecetowej wersji Death Stranding krążyły w środowisku graczy od lat. Zanim oficjalnie zapowiedziano grę, ujawniono, że nowa produkcja Kojimy ukaże się również na PC. Później jednak słuch o tym zaginął, a fani zaczęli się zastanawiać. Ich nadzieje odżyły kilka miesięcy temu, kiedy z listy tytułów ekskluzywnych PlayStation 4 zniknęło Death Stranding. Tłumaczono się pomyłką, ale teraz już wiemy, że chodziło o czasową wyłączność na konsoli Sony.

Wraz z ukazaniem się komunikatu, produkcja pojawiła się w ofercie obu platform. Zarówno na Epic Games Store, jak i na Steamie można już składać zamówienia przedpremierowe na tytuł, dostępny w cenie 249,90 zł. Czy warto będzie czekać? Opierając się na dotychczasowych recenzjach, raczej tak, chociaż to zdecydowanie nie jest „gra dla każdego”. Jeśli jesteście ciekawi naszych wrażeń, koniecznie sprawdźcie recenzję Macieja Pawlikowskiego, który przyznał grze ocenę 9/10.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Kompendium wiedzy o Death Stranding
  3. Recenzja Death Stranding - co tu się odkojimowało?
  4. Poradnik do gry Death Stranding