Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2019, 13:14

Death Stranding trafi na PC. Mamy przybliżoną datę premiery

Hideo Kojima potwierdził, że jego najnowsza gra, czyli Death Stranding, trafi na PC. Premiera wydania pecetowego nastąpi latem przyszłego roku.

Gracze pecetowi mają powód do zadowolenia. - Death Stranding trafi na PC. Mamy przybliżoną datę premiery - wiadomość - 2019-10-28
Gracze pecetowi mają powód do zadowolenia.
DEATH STRANDING SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Kojima Productions
  2. Wydawca na PS4: Sony Interactive Entertainment
  3. Wydawca na PC: 505 Games
  4. Gatunek: gra akcji
  5. Platforma: PS4
  6. Data premiery: 8 listopada 2019 r.
  7. Data premiery na PC: wczesne lato 2020 r.

Po latach spekulacji wreszcie wszystko stało się jasne. Hideo Kojima poinformował, że Death Stranding doczeka się wersji pecetowej. Poczekamy na nią dłużej niż gracze konsolowi, gdyż tytuł trafi na PC wczesnym latem przyszłego roku. Wydawcą edycji komputerowej będzie firma 505 Games.

Gra wpierw zadebiutuje na PlayStation 4. Premiera tej wersji zaplanowana została na 8 listopada. Kilka tygodni temu autorzy pochwalili się, że produkcja osiągnęła złoty status. Prace nad nią zostały więc ukończone i nie musimy obawiać się opóźnienia premiery.

Przypomnijmy, że plotki o pecetowej wersji Death Stranding krążyły od lat. Jeszcze zanim gra została oficjalnie ujawniona ogłoszono, że kolejny projekt Hideo Kojimy trafi nie tylko na PlayStation 4, ale również na PC. Po oficjalnej zapowiedzi produkcji twórcy przestali jednak wspominać o wydaniu komputerowym.

Nadzieje pecetowców odżyły kilka miesięcy temu, po tym, jak z listy exclusive’ów na oficjalnej stronie PlayStation 4 znikło Death Stranding. Wtedy wytłumaczono, że była to jedynie pomyłka, ale fani zaczęli spekulować, że może chodzić jedynie o czasową wyłączność i gra zawita ostatecznie na PC. Jak widać, te domysły okazały się trafne.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
  2. Hollywood w grach – znane twarze, które zobaczymy w Death Stranding
  3. Wszystko o Death Stranding