Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2019, 08:59

autor: Adrian Werner

Premiera Death Stranding

Dzisiaj na PlayStation 4 premierę ma gra Death Stranding, której autorem jest Hideo Kojima. W sieci pojawiły się również ciekawe kalkulacje rozmiarów wirtualnego świata dostępnego w tym tytule.

W Death Stranding na razie mogą zagrać tylko posiadacze PlayStation 4. - Premiera Death Stranding - wiadomość - 2019-11-08
W Death Stranding na razie mogą zagrać tylko posiadacze PlayStation 4.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Death Stranding, czyli najnowszej gry autorstwa Hideo Kojimy. Produkcja ukazała się wyłącznie na PlayStation 4 i oferuje pełną polską wersję językową. W planach jest również wydanie pecetowe, ale na nie poczekamy do wiosny przyszłego roku.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem mediów branżowych. Według serwisu Metacritic Death Stranding posiada średnią ocen na poziomie 83%. Większość recenzji rozpływa się w zachwytach nad najnowszym dziełem Kojimy, choć nie brakuje również słabszych ocen. Naszemu redaktorowi produkcja bardzo się spodobała, więc wystawił jej notę 9.0/10.

  1. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  2. Death Stranding - poradnik do gry

Na Death Stranding czekaliśmy długo, gdyż produkcję zapowiedziano w 2016 roku. Wczoraj pisaliśmy o porównaniu graficznym, które zestawia udostępnione przed premierą materiały z fragmentami gry. Okazuje się, że finalny produkt nie odbiega mocno od tego, co pokazywano przez ostatnie trzy lata podczas różnych konferencji i prezentacji.

Rozmiary map w grze

Przy okazji premiery ciekawy artykuł opublikował serwis PowerPyx, w którym przeanalizowano rozmiar świata gry. W Death Stranding na zwiedzenie czekają trzy mapy o otwartej strukturze. Zabawę zaczynamy we wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych. To najmniejsza lokacja, ale i tak bieg z jej jednego końca do drugiego zajmuje ok. 20 minut.

Epizody 3-8 toczą się w Centralnym Regionie, który jest 3-4 razy większy niż wschodni. Jest to największa z map i przebieżka z jednego końca na drugi zajmuje ok. 40 minut. Niestety, redaktorzy PowerPyx nie zdążyli jeszcze dokonać podobnych pomiarów trzeciej mapy, reprezentującej zachodnią część Stanów Zjednoczonych.

Źródło: PowerPyx. - Premiera Death Stranding - wiadomość - 2019-11-08
Źródło: PowerPyx.
Źródło: PowerPyx. - Premiera Death Stranding - wiadomość - 2019-11-08
Źródło: PowerPyx.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
  2. Hollywood w grach – znane twarze, które zobaczymy w Death Stranding
  3. Wszystko o Death Stranding
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Death Stranding

Death Stranding