Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2020, 10:20

autor: Adrian Werner

Diablo 2 Resurrected - remaster klasyki ukaże się w tym roku (plotka)

Pojawiły się nowe plotki odnośnie odświeżonej wersji Diablo 2. Według nich projekt nosi tytuł Diablo 2 Resurrected i pracują nad nim autorzy Crash Bandicoot N. Sane Trilogy.

Diablo 2 Resurrected  - remaster klasyki ukaże się w tym roku (plotka) - ilustracja #1
Odświeżona wersja klasyki ucieszyłaby wielu graczy.
Plotki w skrócie:
  1. odświeżona wersja ma zostać zatytułowana Diablo 2 Resurrected;
  2. nad projektem pracuje studio Vicarious Visions;
  3. premiera zaplanowana została na koniec tego roku;
  4. ujawnienie gry nastąpi podczas Summer Game Fest lub BlizzConu.

Spekulacje na temat remastera Diablo II trwają od kilku lat. Pod koniec ubiegłego wiele wskazywało na to, że projekt został porzucony. Jednym z powodów miała być utrata kodu źródłowego gry. Teraz jednak ponownie pojawiły się plotki na temat odświeżonej wersji tej klasyki i wydają się one być całkiem wiarygodne.

Według nich, projekt zatytułowany został Diablo 2 Resurrected i pracuje nad nim studio Vicarious Visions, które ma na koncie m.in. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Zespół może się więc pochwalić dużym doświadczeniem w odświeżaniu klasycznych produkcji. Zaangażowanie tego dewelopera w połączeniu z doniesieniami o utracie kodu źródłowego pierwowzoru sprawia, że w planach może być coś, co bardziej przypomina remake niż prosty remaster.

Diablo 2 Resurrected ma ukazać się pod koniec tego roku. Projekt może zostać ujawniony w trakcie wirtualnego wydarzenia Summer Game Fest, które ruszy w tym miesiącu i zakończy się w sierpniu. Możliwe jednak, że studio Blizzard Entertainment postanowi poczekać z zapowiedzią do tegorocznego BlizzConu.

Wszystkie te informacje pochodzą z francuskiej strony Actugaming, która powołuje się na źródła związane z projektem. Jesteśmy skłonni dać wiarę temu serwisowi, gdyż jego redaktor naczelny w ubiegłym roku przed BlizzConem donosił, że podczas imprezy zapowiedziane zostaną gry Overwatch 2 oraz Diablo IV. Jak wiemy, tak się właśnie stało. Mamy więc nadzieję, że w przypadku Diablo 2 Resurrected będzie podobnie.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Piętnaste urodziny Diablo II - wspominamy grę, która zdefiniowała gatunek hack-and-slashy