Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 21 lutego 2019, 17:45

Thimbleweed Park za darmo w Epic Store. Slime Rancher będzie następny

Thimbleweed Park jest od dzisiaj dostępne za darmo na Epic Games Store. Za dwa tygodnie gracze otrzymają grę Slime Rancher. Wszystko to za sprawą trwającej do końca 2019 roku promocji na platformie Epic Games.

Gotowi zwiedzić Thimbleweed Park? - Thimbleweed Park za darmo w Epic Store. Slime Rancher będzie następny - wiadomość - 2019-02-21
Gotowi zwiedzić Thimbleweed Park?

Na Epic Games Store pojawiła się właśnie kolejna darmowa produkcja. Tym razem jest to klasyczna przygodówka point-and-click autorstwa studia Terrible Toybox - Thimbleweed Park. Nad tytułem czuwali Ron Gilbert oraz Gary Winnick, czyli ludzie odpowiedzialni między innymi za serię Tales of Monkey Island czy Maniac Mansion. Produkcja jest dostępna do pobrania bezpłatnie od dzisiaj do 7 marca.

Akcja gry toczy się w tytułowym miasteczku Thimbleweed Park. Okazuje się, że w mieścinie dzieją się niepokojące rzeczy. Podczas zabawy pokierujemy pięciorgiem bohaterów, z których dwoje jest prywatnymi detektywami, a pozostali należą do lokalnej społeczności. Może poza Franklinem, który mógł należeć do niej kiedyś, ale obecnie powstał z martwych. Podczas zabawy możemy dowolnie przełączać się pomiędzy bohaterami. Głównym zadaniem gracza jest naturalnie rozwiązywanie zagadek. Można to robić na dwóch poziomach trudności, dzięki czemu mniej wytrawni fani gier przygodowych nie powinni boleśnie odbić się od tytułu.

Przy okazji udostępnienia za darmo Thimbleweed Park poznaliśmy siódmą bezpłatną grę na platformie Epic Games Store. Będzie nią Slime Rancher, czyli opracowany przez niezależne studio Monomi Park sandboksowy FPS. Podczas zabawy gracz wcieli się w Beatrix Labeau - farmerkę, która w pogoni za lepszą jakością życia udaje się na bardzo odległą planetę. W grze nie brakuje także elementów ekonomicznych, bowiem głównym zadaniem jest wzbogacenie się na wypasaniu szlamów - uroczych zwierzątek, które nieco przypominają żelki. Tytuł będzie dostępny za darmo od 7 do 21 marca.

Warto dodać, że Thimbleweed Park oraz Slime Rancher są kolejno: szóstym i siódmym tytułem udostępnionym za darmo na platformie Epic Games Store. Wcześniej można było zdobyć między innymi What Remains of Edith Finch czy platformówkę Super Meat Boy. Wszystko to za sprawą promocji, która potrwa do końca 2019 roku. Dzięki niej Epic Games oferuje kolejną darmową pozycję co dwa tygodnie.

  1. Thimbleweed Park w Epic Games Store
  2. Recenzja gry Thimbleweed Park - wskrzeszony duch przygodówek LucasArts
  3. Poradnik do gry Thimbleweed Park