Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2019, 18:10

autor: Vergil

Mamy pierwszy screen z nowego Vampire The Masquerade?

Nowa odsłona cyklu Vampire: The Masquerade najwyraźniej zaczyna wychodzić z cienia. Choć odpowiedzialna za markę firma Paradox Interactive nie zdecydowała się jeszcze na oficjalną zapowiedź, w Internecie pojawiła się grafika będąca prawdopodobnie pierwszym screenshotem z tej enigmatycznej produkcji.

Dziesięć dni temu donosiliśmy Wam o tajemniczej stronie internetowej o znajomo brzmiącej nazwie Tender. Mowa o stworzonej przez firmę Paradox Interactive grze ARG (alternate reality game), przy pomocy której wydawca najpewniej przygotowuje graczy do zapowiedzi nowego tytułu. Wiele osób domyśla się, że po blisku piętnastu latach od premiery kultowego Bloodlines seria Vampire: The Masquerade doczeka się nowej odsłony. Sprawa znalazła swój dalszy ciąg, którym jest widoczny poniżej obrazek, prawdopodobnie będący pierwszym screenshotem z owej enigmatycznej pozycji, a także niepokojąca grafika koncepcyjna. Ponadto istnieje duża szansa, że w najbliższym czasie doczekamy się również publikacji pierwszego materiału wideo.

Czy to pierwszy screen z nowego Vampire: The Masquerade? - Mamy pierwszy screen z nowego Vampire The Masquerade? - wiadomość - 2019-02-21
Czy to pierwszy screen z nowego Vampire: The Masquerade?

Powyższy screen ujrzał światło dzienne za pośrednictwem strony internetowej Trust No More. Można na niej wyczytać, że Tender planuje specjalne wydarzenie, które odbędzie się 23 lutego w Nowym Jorku. Jego uczestnicy wezmą udział w specjalnych sesjach trwających cztery godziny, podczas których zostaną podzieleni na dwie grupy (przydział do danego zespołu ma zależeć od wyników przeprowadzonych na nich badań biometrycznych); ich zadaniem będzie natomiast ucieczka z zamkniętego pokoju.

Chętni, by dołączyć do zabawy (przez Internet lub na miejscu), powinni udać się pod ten adres, gdzie czeka na nich oryginalna ankieta; pojawiają się w niej pytania o teorie spiskowe, zjawiska paranormalne oraz inne zagadnienia tego typu, którym dajemy wiarę, emocje towarzyszące korzystaniu z Tendera oraz... czas, na jaki możemy wstrzymać oddech pod wodą. Należy zaznaczyć, że zaproszenia (dziesięć sztuk) mają trafić jedynie do wybranych.

Jeśli to naprawdę przygotowania do zapowiedzi nowego Vampire: The Masquerade, zanosi się na krwawą produkcję. - Mamy pierwszy screen z nowego Vampire The Masquerade? - wiadomość - 2019-02-21
Jeśli to naprawdę przygotowania do zapowiedzi nowego Vampire: The Masquerade, zanosi się na krwawą produkcję.

Artykuł wieńczą natomiast informacje o postępach prac nad deszyfrowaniem danych, z których mają pochodzić grafiki dołączone do niniejszej wiadomości. Na podstawie pierwszej z nich (która rzekomo została pobrana z materiału wideo, a udało się ją „odkodować” jedynie częściowo) można wywnioskować, że akcja gry zostanie osadzona w czasach współczesnych – świadczy o tym przede wszystkim neonowy baner. Druga natomiast, czyli wyżej wspomniany „concept art”, ukazuje krwawą masakrę w barze lub innym podobnym miejscu.

Choć nie ma pewności, że wyżej opisane wydarzenie faktycznie będzie mieć miejsce (równie dobrze może przybrać formę internetowej zabawy), w najbliższą sobotę prawdopodobnie dowiemy się czegoś więcej lub zobaczymy nowe materiały. Będziemy więc trzymać rękę na pulsie.

O tym, że firma Paradox Interactive może przygotować kontynuację słynnego Bloodlines, mówi się w zasadzie od 2015 roku, kiedy to wydawca przejął prawa do Świata Mroku i serii Vampire: The Masquerade. Kilka miesięcy później należąca do niego firma White Wolf Publishing zarejestrowała z kolei nazwę Vampire Bloodlines. W maju 2018 roku prezes „Paradoksu”, czyli Fredrik Wester, potwierdził, że choć kolejna produkcja reprezentująca tę kultową markę to „oczywisty wybór”, musiałaby ona zapoczątkować zupełnie nowy cykl RPG, stanowiąc podstawę dla następnych projektów.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Paradox Interactive
  2. Strona internetowa Tender