Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4Switch
Okładka Slime Rancher (PC)
OkładkaSlime Rancher (PC)

Slime Rancher

Slime Rancher: Plortable Edition

Opracowana przez niezależne studio Monomi Park sandboksowa gra akcji z elementami symulacji ekonomicznej. W Slime Rancher gracz wciela się w rolę niejakiej Beatrix Labeau – farmerki, która w poszukiwaniu lepszego życia udaje się na daleką prerię.

Akcji | FPP | sandbox | rolnicze | hodowlane | indie | Xbox Game Pass

Slime Rancher Premiera

1sie2017

PC XONE

21sie2018

PS4

11sie2021

Switch

Gry podobne do Slime Rancher

Subnautica

Bugsnax

Slime Rancher 2

Slime Rancher jest produkcją typu sandbox, stworzoną przez niezależne studio Monomi Park. Tytuł jest dostępny na platformie PC, PS4 i XONE.

Fabuła

W Slime Rancher gracz wciela się w rolę Beatrix Labeau – odważnej, młodej farmerki, która w poszukiwaniu nowego, lepszego życia udaje się w podróż na „Daleką, Daleką Prerię”, znajdującą się tysiąc lat świetlnych od Ziemi. Bohaterka postanawia zbić prawdziwą fortunę dzięki wypasaniu tytułowych szlamów – uroczych, kolorowych żyjątek przypominających żelki. Realizacja zadania nie jest jednak łatwa, gdyż po drodze Beatrix musi stawić czoła rozmaitym zagrożeniom, na czele z wrogo nastawionymi gatunkami galaretowatych stworzeń.

Mechanika

W Slime Rancher akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Naszym podstawowym narzędziem jest wielofunkcyjne urządzenie, ochrzczone mianem Vacpacka, potrafiące zarówno działać niczym odkurzacz i wciągać do swojego wnętrza mniejsze, przytwierdzone do podłoża obiekty, jak i przyjmować formę przenośnego działka i strzelać wessanymi przedmiotami oraz stworzeniami niczym pociskami.

Choć każdy dzień z życia kowbojki niesie nowe wyzwania, przebiega według z góry ustalonego schematu. O poranku dziewczyna musi zająć się uprawami i dostarczyć odpowiedni pokarm hodowanym stworkom. Niektóre z nich są wegetarianami, zatem zadowalają się jarzynami, z kolei inne preferują dania mięsne i wymagają karmienia bogatymi w białko kurami. Następnie możemy oddać się eksploracji otwartego świata, mając na uwadze poszukiwania nadających się do uprawy warzyw i owoców oraz czekających na oswojenie gatunków żyjątek. Warto przy tym pamiętać, że niektóre szlamy mogą zachowywać się agresywnie w stosunku do Beatrix, a nawet wybuchać w przypadku bezpośredniego starcia. Kiedy słońce zacznie chylić się ku zachodowi, musimy wrócić na farmę, jeszcze raz nakarmić znajdujące się w zagrodach istotki oraz przygotować ranczo na nadejście kolejnego dnia.

Kwestie techniczne

Gra Slime Rancher na platformie PC, PS4 i XONE skierowana jest przede wszystkim do młodszych graczy, zatem tytułowe szlamy są słodkimi, uroczymi stworzonkami, a bogate w detale otoczenie zachwyca feerią barw. Całości dopełnia przyjemna ścieżka dźwiękowa, na czele z wpadającą w ucho muzyką i piskliwymi odgłosami wydawanymi przez żyjątka.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 722 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Slime Rancher

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Slime Rancher Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP(SP3)
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

PC
XONE
PS4
Switch