Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2017, 11:56

autor: Movis

Wieści ze świata (Slime Rancher, Chernobyl VR Project, WWE 2K18, Yakuza 6) 18/8/2017

Dziś piszemy o milionowym zainteresowaniu Slime Rancherem, Chernobyl VR Project na PlayStation VR, 47 wrestlerach z WWE 2K18 i dacie premiery gry Yakuza 6: The Song of Life na Zachodzie wraz z edycją kolekcjonerską tytułu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Slime Rancher sprzedał się w ponad milionie kopii

Liczba nabywców wciąż rośnie, ale Kamienny Gordo Szlamiak nadal jest większy! (Może jakaś dieta?) - Wieści ze świata (Slime Rancher, Chernobyl VR Project, WWE 2K18, Yakuza 6) 18/8/2017 - wiadomość - 2017-08-18
Liczba nabywców wciąż rośnie, ale Kamienny Gordo Szlamiak nadal jest większy! (Może jakaś dieta?)

Slime Rancher, czyli słodka gra indie o prowadzeniu nietypowej farmy, podbija serca graczy. Dopiero na początku obecnego miesiąca produkcja wyszła z systemu Wczesnego Dostępu Steam, a niezależny deweloper Monomi Park już śpieszy z informacją, że produkt sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy (liczymy tu też oczywiście nabywców wersji beta). Współzałożyciel studia Nick Popovich dodatkowo zaznaczył, że dzięki programowi Games with Gold firmy Microsoft z tytułem zapoznało się łącznie ok. 4 milionów graczy.

Wersja 1.0 nie oznacza też końca prac autorów nad tytułem. Na oficjalnym forum przeczytać można o planowanych aktualizacjach, oferujących kolejne tereny, niewidziane wcześniej odmiany glutków, drony automatyzujące proste czynności czy zupełnie nowe tryby gry.

Pod koniec zeszłego roku redakcja „wyłowiła” ten uroczy tytuł z odmętów Steama. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem, to krótkie wrażenia z hodowania śluzaków przeczytać możecie w tym miejscu.

Chernobyl VR Project zmierza na PlayStation VR

Polskie studio Farm 51 (Get Even) w zeszłym roku wydało we Wczesnym Dostępie Chernobyl VR Project, czyli interaktywną wycieczkę po okolicach miasta Prypeć, opuszczonego po katastrofie elektrowni atomowej w Czarnobylu. Projekt znany był fanom od końca 2015 roku, a teraz twórcy ogłaszają, że pojawi się także na PlayStation VR.

Tytuł ma smaczki edukacyjne i „oferuje unikalne doświadczenie, pozwalające zrozumieć tragedię poprzez historie ludzi żyjących na tych terenach zarówno przed, jak i po katastrofie”. Składa się on z wielu filmików i fotografii stworzonych w technice 360 stopni, panoram oraz skanów 3D ważniejszych budowli miasta.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi oficjalna premiera produktu na konsoli PlayStation 4. Równocześnie z nią gra ma jednak wyjść z bety na platformach Steam (Vive) i Oculus.

WWE 2K18 odkrywa 47 wrestlerów, którzy znajdą się w grze

Kolumna 2, wiersz 1: Irlandczyk Sheamus. - Wieści ze świata (Slime Rancher, Chernobyl VR Project, WWE 2K18, Yakuza 6) 18/8/2017 - wiadomość - 2017-08-18
Kolumna 2, wiersz 1: Irlandczyk Sheamus.

Pewnie niewielu z Was na bieżąco śledzi amerykański pro wrestling, a jeszcze mniejsza grupka musi być zainteresowana grami na ten temat. Fanom gratulujemy jednak zaangażowania i ciekawego zainteresowania, jednocześnie prezentując newsa specjalnie dla Was.

World Wrestling Entertainment we współpracy z serwisem IGN ujawniło 47 wrestlerów, którzy będą dostępni w nadchodzącym tytule sportowym WWE 2K18. Jesteście gotowi na długą listę? Oto ona:

Bray Wyatt

Sheamus

Bam Bam Bigelow

Dolph Ziggler

Karl Anderson

Bret Hart

Sami Zayn

Luke Gallows

Dusty Rhodes

Dean Ambrose

Nikki Cross

The Undertaker

Baron Corbin

Alundra Blayze

Big Show

Kalisto

Emma

Andre the Giant

Akira Tozawa

Lita

Kane

Sin Cara

Summer Rae

Diesel (and Kevin Nash)

Hideo Itami

Paige

Luke Harper

Eric Young

Brie Bella

Erick Rowan

Jinder Mahal

Nikki Bella

Sawyer Fulton

Bushwacker Butch

British Bulldog

Alexander Wolfe

Bushwacker Luke

Buddy Roberts

Killian Dain

Konnor

Diamond Dallas Page

Braun Strowman

Viktor

Big Boss Man

Goldust

Cesaro

Mark Henry

-

Czterdziestu siedmiu zawodników i zawodniczek dołączyło do trzech odkrytych już wcześniej osób: Johna Ceny, Kurta Angle’a i obecnego na okładce gry Setha Rollinsa. Razem znamy więc już 50 z nich. Imponująca liczba, nieprawdaż? To jeszcze nic, ponieważ w nadchodzącym czasie możemy się spodziewać jeszcze trzech podobnych „bomb z nazwiskami” na łamach IGN.

Poniżej znajdziecie zaś wersję dla leniwych, gdzie dwójka prezenterów przedstawi wam każdego z powyższej listy wraz z autorskim komentarzem i sporadycznymi wizytami nieco szalonego Goldusta:

Premiera WWE 2K18 ma odbyć się 17 października 2017 roku na PlayStation 4 i Xboksie One, a jakiś czas później zawita także na Nintendo Switch.

Yakuza 6: The Song of Life – zachodnia premiera 20 marca 2018 roku

Yakuza 6: The Song of Life, czyli zakończenie długiej sagi gier akcji z Kazumą Kiryu w roli głównej, dostała datę premiery w Europie i Ameryce. Firma SEGA w informacji prasowej zapowiedziała, że gra ukaże się jako tytuł ekskluzywny na PlayStation 4 dnia 20 marca 2018 roku, w standardowej cenie 59,99 euro, czyli ok. 256 zł. Za jednym zamachem zapowiedziano też przedpremierową edycję produktu oraz droższą wersję specjalną (90 euro/384zł):

Edycja premierowa i przedpremierowa w standardzie zawrze książeczkę z grafikami z gry oraz zdobione pudełko. - Wieści ze świata (Slime Rancher, Chernobyl VR Project, WWE 2K18, Yakuza 6) 18/8/2017 - wiadomość - 2017-08-18
Edycja premierowa i przedpremierowa w standardzie zawrze książeczkę z grafikami z gry oraz zdobione pudełko.
Edycja premium „Po Godzinach” oprócz powyższych bonusów zawrze też 2 kieliszki z podstawkami (280 ml) i dwa „zimne kamienie” do chłodzenia trunków. - Wieści ze świata (Slime Rancher, Chernobyl VR Project, WWE 2K18, Yakuza 6) 18/8/2017 - wiadomość - 2017-08-18
Edycja premium „Po Godzinach” oprócz powyższych bonusów zawrze też 2 kieliszki z podstawkami (280 ml) i dwa „zimne kamienie” do chłodzenia trunków.

Nowości z gry dopełnia świeżutki, dopiero co opublikowany trailer:

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: