Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONE
Okładka Arrow Heads (PC)
OkładkaArrow Heads (PC)

Arrow Heads

Arrow Heads jest grą zręcznościową przygotowaną przez studio OddBird z Toronto. Gracze wcielają się w uzbrojone w łuki wielkie ptaki i toczą niezwykle dynamiczne potyczki strzeleckie na pełnych pułapek mapach. Akcja obserwowana jest z rzutu izometrycznego.

Zręcznościowe | towarzyska | widok izometryczny | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Arrow Heads Premiera

anulowana

PS4 XONE

21wrz2017

PC

producent: OddBird wydawca: OddBird Strona oficjalna

Arrow Heads to charakteryzująca się dużym tempem akcji gra zręcznościowa, w której gracze wcielają się w strzelające z łuku humanoidalne ptaki. Omawiany tytuł jest debiutanckim projektem pochodzącego z Toronto studia niezależnego OddBird. Produkcja pozwala na dynamiczne starcia z udziałem do 4 osób równocześnie i zdradza pewne podobieństwa do takich klasyków jak Bomberman. Nic w tym dziwnego, bo jak przyznają sami twórcy, Arrow Heads powstało właśnie po to, by dać młodym pokoleniom graczy szansę na doświadczenie radości z rywalizowania ze sobą nie tylko za pośrednictwem Internetu, ale również przed jednym ekranem.

Mechanika

Główną atrakcją Arrow Heads na platformie PC, PS4 i XONE jest bez wątpienia rywalizacja w trybie wieloosobowym. W zabawie może wziąć udział 2-4 osób. Postacie wszystkich graczy widoczne są na jednej mapie, którą obserwujemy w rzucie izometrycznym. Zabawa polega na szybkim poruszaniu się i strzelaniu do przeciwników, a także wykorzystywaniu interaktywnych elementów i pułapek umieszczonych w świecie gry do utrudniania życia pozostałym zawodnikom. Sterowanie jest pozornie proste, jednak opanowanie go w pełni wymaga niemałej zręczności.

W produkcji dostępny jest także tryb arcade, który umożliwia granie samotnie albo w kooperacji przeciw wrogom sterowanym przez sztuczną inteligencję. W Arrow Heads znalazło się również bogactwo różnorakich elementów do odblokowania, dzięki którym zabawa staje się jeszcze bardziej atrakcyjna – np. nowych ptaków, łuków czy dziwnych strzał i innych pocisków, takich jak gitary, ryby czy… jednorożce.

Mimo wyraźnego nacisku na przyjacielską, lokalną rozgrywkę, w trybach rywalizacji oraz kooperacji w Arrow Heads można bawić także przez Internet.

Kwestie techniczne

Omawiana produkcja w wersji na PC, PS4 i XONE charakteryzuje się prostą, stylizowaną na film animowany oprawą graficzną. Nie należy ona być może do najbardziej widowiskowych, ale bez wątpienia dobrze oddaje klimat gry. Grafice nie można również odmówić przejrzystości, co ma niemałe znaczenie w przypadku tytułu, w którym o zwycięstwie lub porażce mogą decydować ułamki sekund.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arrow Heads: Odpowiednia dla każdego wieku.

Arrow Heads Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE