Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4XONE
Okładka Dead Island Retro Revenge (PC)
OkładkaDead Island Retro Revenge (PC)

Dead Island Retro Revenge

Oldskulowa, side-scrollowa bijatyka 2D, przygotowana przez studio Empty Clip jako bonus dla wszystkich nabywców pakietu Dead Island: Definitive Collection firmy Techland.

Bijatyki | zombie | 2D | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Island Retro Revenge Premiera

31maj2016

PC XONE PS4

Dead Island Retro Revenge to oldskulowa, side-scrollowa bijatyka 2D, będąca poboczną odsłoną popularnej serii pierwszoosobowych survival horrorów, zapoczątkowanej w 2011 roku przez rodzimą firmę Techland. Za powstanie gry odpowiada niewielkie studio Empty Clip, specjalizujące się dotąd w konwersjach tytułów innych producentów oraz prostych grach zręcznościowo-muzycznych (np. Symphony, Groovin’ Blocks). Wydany na platformie PC, XONE i PS4 Dead Island Retro Revenge przygotowany został jako bonus dla wszystkich nabywców pakietu Dead Island: Definitive Collection, zawierającego odświeżone wersje Dead Island oraz Dead Island: Riptide.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w opanowanym przez zombie świecie, znanym z pełnoprawych odsłon cyklu Dead Island. Podczas zabawy wcielamy się w postać klasycznego mięśniaka imieniem Max, pragnącego zemścić się na złoczyńcach, którzy porwali jego kota. Przemierzając kalifornijskie ulice, nasz protagonista stawia czoła zastępom zróżnicowanych przeciwników, wliczając w to bezmózgich nieumarłych, skorumpowanych żołnierzy oraz zdegenerowanych byłych skazańców.

Mechanika

Dead Island Retro Revenge jest klasyczną, side-scrollową bijatyką, budzącą skojarzenia z takimi produkcjami, jak Golden Axe czy niezapomniane, rodzime Franko: The Crazy Revenge. Podczas rozgrywki przemieszczamy się nieustannie w prawą stronę ekranu, bijąc na kwaśne jabłko wszystkich, którzy staną nam na drodze. Oprócz typowego dla gatunku zestawu ciosów, nasz bohater może również wyprowadzać rozbudowane combosy i zbierać power-upy, aktywujące potężne ataki specjalne. To jednak nie wszystko, gdyż w walce posłużyć możemy się także znajdowaną po drodze bronią oraz innymi przedmiotami.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, XONE i PS4 Dead Island Retro Revenge odznacza się barwną, lecz mocno oldskulową, dwuwymiarową oprawą graficzną, przypominającą klasyczne produkcje z komputerów i konsol 16-bitowych. Dodatkowo ekran gry stylizowany jest na rażący pikselami monitor salonowego automatu do gier. Całość uzupełnia oczywiście utrzymana w klimacie tamtej epoki ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 1,9 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dead Island Retro Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dead Island Retro Revenge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista
PC
XONE
PS4