Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Symphony (PC)
OkładkaSymphony (PC)

Symphony PC

Scrollowana strzelanka, w której przebieg rozgrywki zależy od wykorzystanego podkładu muzycznego. Sterujemy niewielkim pojazdem, a naszym zadaniem staje się zestrzelenie wrogich obiektów próbujących zniszczyć naszą kolekcję utworów.

Zręcznościowe | muzyczne | indie | shoot 'em up

Symphony Premiera PC

6sierpnia2012

producent: Empty Clip Studios wydawca: Empty Clip Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Symphony to kolejna produkcja, po takich tytułach jak Audiosurf czy Beat Hazard, wykorzystująca posiadaną przez gracza kolekcję utworów muzycznych do zapewnienia unikatowych doznań płynących z rozgrywki. Tym razem stworzono klasyczną scrollowaną strzelankę polegającą na eliminowaniu napływających z górnej i bocznych krawędzi przeciwników przy pomocy niewielkiego statku. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a warstwa graficzna jest utrzymana w neonowej stylistyce.

Kluczowe znaczenie dla tempa rozgrywki ma wybrany utwór muzyczny. Jeżeli zdecydujemy się na przykład na szybkie techno, to ekran jest bez przerwy zalewany hordami niebezpiecznych, wrogich obiektów. Z jednej strony wymaga to od gracza większego refleksu, ale z drugiej otrzymujemy potężną siłę ognia oraz duże premie punktowe. Z kolei wyselekcjonowanie bardziej stonowanego utworu zapewni mniej wymagający przebieg zabawy.

Rozgrywka jest urozmaicana starciami z potężnymi demonami próbującymi zniszczyć naszą kolekcję utworów. Pokonując ich odkrywamy fragmenty specjalnej kompozycji zapisanej na pięciolinii, a także uzyskujemy dostęp do coraz wyższych poziomów trudności – twórcy przygotowali ich aż sześć. Dodatkowy bonus za ukończenie etapu to odblokowanie ulepszeń statku. Wpływają one zarówno na szybkość ataku, jego siłę, a także wytrzymałość i przyspieszenie. W związku z tym, że mamy do dyspozycji jedynie cztery sloty, kluczową rolę odgrywa dobranie odpowiedniego do naszego stylu rozgrywki kompletu wyposażenia.

Gra obsługuje bogatą listę formatów plików muzycznych: MP3, M4A & AAC, OGG, WAV, FLAC, WMA, AIFF, WV oraz APE.

Produkcja studia Empty Clip prezentuje się okazale od strony wizualnej. Twórcy zastosowali neonową stylistykę. Spektakularne efekty oświetlenia udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii amBX.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Symphony: Odpowiednia dla każdego wieku.

Symphony Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7