Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2016, 12:40

autor: Adrian Werner

Powstaje Dead Island Retro Revenge?

Na stronie australijskiej organizacji przydzielającej kategorie wiekowe pojawił się rating niezapowiedzianego jeszcze projektu Dead Island Retro Revenge.

Artwork z pierwszego Dead Island. - Powstaje Dead Island Retro Revenge? - wiadomość - 2016-02-12
Artwork z pierwszego Dead Island.

Bazy danych organizacji przydzielających kategorie wiekowe od dawna są wyśmienitym źródłem doniesień o nieujawnionych jeszcze projektach. Najnowszy tego przykład możemy znaleźć na stronie grupy AustralianClassification, gdzie pojawił się wpis dotyczący gry Dead Island Retro Revenge. Wynika z niego, że produkcja zmierza na kilka platform, zaoferuje typowy dla tej marki wysoki poziom brutalności i powstaje w studiu Empty Clip.

Oczywiście, do czasu oficjalnej zapowiedzi gry wszystkie te informacje należy potraktować ze sporym dystansem, gdyż mogą się one okazać nieprawdą. Jednak trzeba przyznać, że w przypadku produkcji ujawnianych za pomocą organizacji przydzielających kategorie wiekowe. uzyskane doniesienia prawie zawsze okazują się mieć pokrycie w rzeczywistości.

Przypomnijmy, że marka narodziła się w polskim studio Techland. Wydana w 2011 roku gra Dead Island okazała się wielkim sukcesem, sprzedając się w ponad pięciu milionach egzemplarzy. Dwa lata później na rynek trafiła kontynuacja zatytułowana Dead Island Riptide. Potem drogi dewelopera i wydawcy, czyli firmy Deep Silver, się rozeszły. Polacy wyszli na tym rozstaniu zdecydowanie lepiej i w zeszłym roku wypuścili ciepło przyjęte Dying Light.

Znacznie gorzej poradziło sobie Deep Silver i firma z marnymi efektami próbowała rozszerzyć markę na inne gatunki. Oparta na modelu free-to-play gra MOBA Dead Island: Epidemic prezentowała się w trakcie testów całkiem obiecująco, ale nie udało jej się zgromadzić wystarczająco dużej społeczności graczy i projekt został skasowany zanim jego pełna wersja miała okazję zadebiutować na rynku. Z kolei wydana w 2014 roku przygodówka Escape Dead Island okazała się kompletnym gniotem, który zebrał bardzo słabe recenzje.

Deep Silver ma również spore problemy z opracowaniem klasycznej kontynuacji cyklu. Dead Island 2 zapowiedziano dwa lata temu, ale tworzące projekt studio Yager zostało potem odsunięte od produkcji. Wydawca zapewnia, że nie oznacza to skasowania gry, ale na razie nowy deweloper nie został ujawniony.

  1. Dead Island – oficjalna strona marki