Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2016, 12:52

autor: Góral

Przegląd ocen Dying Light: The Following

The Following, dodatek do gry Dying Light, zadebiutował na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC kilka dni temu. W największych growych serwisach zdążyły się już pojawić recenzje rozszerzenia, więc postanowiliśmy sprawdzić, jak polski projekt oceniają zagraniczne media.

Kilka dni temu na rynku ukazało się duże (a nawet bardzo duże) rozszerzenie The Following do ciepło przyjętej polskiej gry Dying Light ze stycznia 2015 roku. W produkcji ponownie wcielamy się w Kyle’a Crane’a, który trafia na obrzeża miasta Harran, gdzie stara się zinfiltrować obóz wyznawców tajemniczego kultu, gdyż jego członkowie są ponoć odporni na działanie wirusa zamieniającego w zombie. Udostępniony teren jest ogromny i w zasadzie odpowiada temu, z czym mieliśmy do czynienia w „podstawce”, z tym wyjątkiem, że lokacje są bardziej otwarte. By nie biegać przez ogromne pola, wprowadzono pojazdy typu buggy. Techland zatroszczył się o możliwości ich modyfikowania, a oprócz tego w The Following znajdziemy nowe bronie. Krótko pisząc, pod względem zawartości dodatek jest większy od niejednej gry, ale czy to wystarcza, żeby wydać pieniądze na jego zakup?

Fani Dying Light raczej nie będą zawiedzeni, gdyż z opublikowanych w Internecie recenzji wynika, że jest to kawał konkretnego kodu. Obecna średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 77 punktów, a poszczególne oceny uznanych mediów przedstawiają się następująco:

Dying Light: The Following to wychwalany przez recenzentów, choć niepozbawiony wad dodatek. - Przegląd ocen Dying Light: The Following - wiadomość - 2016-02-12
Dying Light: The Following to wychwalany przez recenzentów, choć niepozbawiony wad dodatek.

Najsurowiej dodatek został oceniony przez dziennikarza serwisu Metro, któremu nie za bardzo spodobał się mały nacisk na parkour, jazda pojazdem buggy czy też powtarzalne misje. Na pozostałych witrynach narzekania skierowane są głównie w stronę ostatniego z wymienionych elementów oraz niezbyt porywającej fabuły, choć części recenzentów przypadła ona do gustu. W większości przypadków maszyny i możliwość ich ulepszania oceniane są pozytywnie, chwalony jest także tryb co-op, grafika, a także sam ogromny teren rozgrywki.

The Following kupicie u rodzimych sprzedawców w cenach zaczynających się od około 70 zł (wersja PC – w przypadku konsol musicie wydać w sklepach PlayStation Store i Xbox Games 84 zł). Pamiętajcie jednak, że produkcja wymaga do działania podstawowej wersji Dying Light. Jeżeli jej nie posiadacie, to możecie nadrobić zaległości, inwestując w Edycję Rozszerzoną (Enhanced Edition), zawierającą „podstawkę” oraz wszystkie wydane rozszerzenia. Koszt takiego wydania wynosi około 105 zł (PC) i około 160 zł (PS4 i XOne). Po szczegóły odsyłam do ramki obok.