Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXONEPS4Switch
Okładka WWE 2K18 (PC)
OkładkaWWE 2K18 (PC)

WWE 2K18

Jedna z odsłon cyklu gier sportowych symulujących wrestling, corocznie wydawanych przez firmę 2K. W WWE 2K18 gracze przejmują kontrolę nad profesjonalnymi wrestlerami występującymi w federacjach WWE oraz NXT i biorą udział w zmaganiach na ringu.

Sportowe | wrestling | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

WWE 2K18 Premiera

17paź2017

PS4 XONE PC

6gru2017

Switch

producent: Yuke's wydawca: 2K Sports Strona oficjalna

WWE 2K18 jest kolejną odsłoną popularnej serii gier sportowych poświęconych wrestlingowi, która powstała pod skrzydłami firmy 2K Games. Podobnie jak poprzednie części cyklu, opisywana produkcja została stworzona przez studia Yuke's i Visual Concepts. Tytuł trafił na kilka platform, wśród których pojawia się PC, PS4 itd..

Mechanika

W WWE 2K18 na platformie PC, PS4 itd. gracze przejmują kontrolę nad wrestlerami występującymi w federacjach WWE i NXT i biorą udział w zmaganiach na ringu, którym towarzyszy komentarz Michaela Cole'a, Byrona Saxtona i Corey'a Gravesa – profesjonalnych komentatorów znanych z transmisji telewizyjnych. Opracowany przez deweloperów system walki doczekał się szeregu mniejszych lub większych poprawek – najważniejszą z nich jest poszerzony zakres ruchów wykonywanych przez zawodników. Starcia polegają nie tylko na wymianie ciosów – często przychodzi nam obalać przeciwnika, rzucać nim o matę, czy nawet wyrzucić poza ring, by kontynuować pojedynek bliżej publiczności lub za kulisami. Listę dostępnych zawodników otwiera Seth Rollins, którego sylwetka zdobi okładkę gry. Oprócz niego pojawiają się tutaj między innymi Chris Jericho, Andre The Giant, The Rock, John Cena czy choćby siostry Bella.

Tryby gry

WWE 2K18 może się pochwalić szeroką gamą wariantów rozgrywki opracowanych zarówno z myślą o zabawie w pojedynkę, jak i o starciach z żywymi przeciwnikami w ramach multiplayera. Filarem gry jest MyCareer, gdzie prowadzimy wybranego wrestlera do bogactwa i sławy. Na osobną wzmiankę zasługuje zupełnie nowy tryb obecny w wersjach na PlayStation 4, Xboksa One i PC, czyli Road to Glory. Stajemy w nim w szranki z innymi graczami, by zakwalifikować się do zawodów transmitowanych w telewizji w modelu pay-per-view. Dopełnieniem tego wszystkiego jest specjalny kreator – tak zwany Creation Suite umożliwia tworzenie własnych zawodników, zawodów, aren czy nawet promocyjnych materiałów wideo.

Kwestie techniczne

WWE 2K18 nie ukazało się na konsolach poprzedniej generacji, czyli PlayStation 3 i Xboksie 360. Pozwoliło to deweloperom rozwinąć skrzydła i opracować zupełnie nowy engine. Zaowocowało to przede wszystkim bardziej realistycznymi modelami zawodników i efektownym systemem dynamicznego oświetlenia.

Pozostałe

Gracze, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na WWE 2K18, otrzymali w prezencie ekskluzywnego zawodnika – Kurta Angle'a.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 164 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WWE 2K18

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

WWE 2K18 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3550 3.3 GHz/AMD FX-8150 3.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290X lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
PS4
XONE
Switch
PC